Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-09-04 17:22 | Rozmiar tekstu: A A A

Działacze PO: Obietnice minister Zalewskiej się nie sprawdzają

Olsztyn24
Konferencja prasowa działaczy PO ws. reformy oświaty | Więcej zdjęć »
Chaos w szkołach, zwolnienia nauczycieli i obciążające samorządy lokalne koszty, to podstawowe zarzuty jakie olsztyńscy działacze Platformy Obywatelskiej stawiają autorom wprowadzanej właśnie reformy systemu edukacji. O tych skutkach reformy mówili dzisiaj podczas konferencji prasowej w Olsztynie: posłanka PO Anna Wasilewska, przewodniczący PO w Olsztynie Marcin Kuchciński i radny z klubu radnych PO Rady Miasta Olsztyna Robert Szewczyk.

- Niestety, zmieniamy cały system edukacyjny, pomimo tego, że wspieraliśmy rodziców, nauczycieli, samorządowców, naukowców, żeby nie dopuścić do tej reformy edukacji. Nie udało się - powiedziała posłanka Anna Wasilewska. - Na ostatnim posiedzeniu Sejmu, w ciągu jednej minuty prawie milion podpisów Polaków pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum oświatowego poszło do kosza. Nie możemy się z tym pogodzić. Minister Zalewska nie słuchała Polaków. Bez rozmów, bez dyskusji, bez sensu postawiła na swoim. Dzisiejszą datę należy bardzo mocno zapamiętać.

- Minister Zalewska, również w Olsztynie, powtarzała i utwierdzała wszystkich w przekonaniu, że podczas reformy żaden nauczyciel nie zostanie zwolniony, mało tego - twierdziła, że powstanie 5 tys. dodatkowych etatów. Prawa jest zupełnie inna - stwierdził przewodniczący Marcin Kuchciński. - W samym Olsztynie zwolnionych zostanie 25 nauczycieli: 13 od razu, 12 zostało przeniesionych w stan nieczynny. Przykład olsztyński wskazuje, że obietnica minister Zalewskiej się nie sprawdza. Ponadto minister Zalewska zapewniała, że wszystko jest przygotowane i uporządkowane, ale prawda jest również inna. Dziennik Gazeta Prawna, powołując się na rozmowy z dyrektorami szkół, napisał, że pierwszy miesiąc po wprowadzeniu reformy będzie czystą prowizorką. Ponad 60% mieszkańców naszego kraju twierdzi, że reforma nie jest przygotowana. Osobiście tego doświadczam. Mam dzieci, które chodzą do podstawówki i wiem co się dzieje. Rodzicom towarzyszy niepokój, m.in. dlatego, że ich dzieci muszą przenieść się do innej szkoły czy też do innej klasy. Doskonale wiemy co to znaczy dla dziecka, które musi zostawić swoich kolegów i przejść do innego budynku. Minister Zalewska mówiła także, że ta reforma jest w zasadzie bezkosztowa. To kolejna nieprawda, bo w samym Olsztynie „deforma” edukacji będzie kosztowała 3 mln złotych!
R E K L A M A
banner
- 3 miliony złotych to koszt wprowadzenia tzw. reformy edukacji w mieście Olsztynie - kontynuował myśl Marcina Kuchcińskiego radny Robert Szewczyk. - To jest 300 tys. zł na odprawy dla zwalnianych nauczycieli , to jest 1,1 mln złotych na zakup wyposażenia, 800 tys. zł na zakup pomocy dydaktycznych i 800 tys. zł na dodatkowe prace budowlane. Tych 3 mln złotych zabraknie w budżecie naszego miasta na wydatki oświatowe tam gdzie one są na dzisiaj najbardziej potrzebne. 3 mln złotych dla takiego miasta jak Olsztyn to koszt budowy przedszkola publicznego lub całkiem dużego żłobka, np. w dzielnicach południowych, gdzie tych obiektów dzisiaj brakuje. Tych środków już nie uzupełnimy. Obawiamy się, że to nie koniec kosztów, że te koszty w trakcie roku szkolnego będą rosnąć po tych pierwszych miesiącach chaosu, który nas czeka.

Posłanka Anna Wasilewska stwierdziła też, że wprowadzanej dzisiaj reformy oświaty nie da się już odwrócić. Nawet gdyby Prawo i Sprawiedliwość nie wygrało najbliższych wyborów parlamentarnych, to w ciągu dwóch lat zmiany zajdą tak daleko, że możliwe będzie jedynie korygowanie nowego systemu.

Więcej o przebiegu dzisiejszej konferencji prasowej w naszej wideorelacji z tego wydarzenia.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [5]
~szałwio / 2017-09-08 09:25
PO ma czelność cokolwiek krytykować, przez tyle lat niszczyli Polskę, powinno się ich rozliczyć. Każdy członek PO i PSL powinien z własnej kieszeni zapłacić za afery (reprywatyzacyjną, niewyłudzane VAT itd itd).
~Mary / 2017-09-07 21:57
PO to zwiędła partyjka, która już nic nie znaczy. Kończą się synekury w agencjach, funduszach. Pora do pracy, uczciwej pracy, a nie picowania. PO go home.
~bzzzzzzzzzzzzz / 2017-09-05 22:46
a co oni tak ręce złożyli jakby samego Biskupa zobaczyli, mślałem że w tym PełO to sami niewięrzący (w Szetyne). tylko Marcinek wszyndzie lata łon to na oświacie się zna.....
~edi / 2017-09-05 00:25
Chaos to wy macie w głowach,oderwani od koryta .Marzy wam się powrót do władzy ,ale samo opluwanie to za mało .Ludzie was już dokładnie rozpoznali i ocenili .
~sieniawa / 2017-09-04 22:01
PO z Wasilewską z poparciem nędznej ilości głosów, Cichoniem z ukraińskiej grupy parlamentarnej i tym panem z ulizana fryzurą - to bardziej kabaret niż partia. O czym oni do nas mówią. Osiem lat kłamali i to weszło im w krew. Jestem nauczycielką, jestem za reformą, jestem za panią minister. Moje grono znajomych nauczycieli otwierało szampana z okazji powrotu 8-klasowych podstawówek i 4-letnich liceów! PO i PSL to już historia, ludzie obudźcie się!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa działaczy Platformy Obywatelskiej [4.09.2017]

04-09-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl