Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2018-01-08 20:39 | Rozmiar tekstu: A A A

Działacze PSL: Nie ma zgody na instytucjonalny rozbiór województwa warmińsko-mazurskiego

Olsztyn24
Konferencja prasowa działączy PSL na Warmii i Mazurach | Więcej zdjęć »
W Sejmie procedowana jest ustawa, która ma na celu przeniesienie do Białegostoku, a w istocie likwidację Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Olsztynie. Z tymi planami nie zgadzają się działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego na Warmii i Mazurach, co wyrazili m.in. dzisiaj (8.01), podczas konferencji prasowej w Olsztynie. W konferencji udział wzięli: posłanka i wiceprezes PSL Urszula Pasławska, członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego Sylwia Jaskulska oraz członek zarządu Powiatu Giżyckiego Mateusz Sieroński.

- Trudno sobie wyobrazić, żeby takie województwo jak nasze, gdzie 40% stanowią obszary chronionego krajobrazu, gdzie właściwie każda decyzja inwestycyjna jest związana z wydaniem uzgodnień środowiskowych, funkcjonowało bez Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska - powiedziała posłanka Urszula Pasławska. - Jeżeli ta ustawa zostanie przegłosowana, rolnicy, przedsiębiorcy, samorządowcy z Województwa Warmińsko-Mazurskiego będą musieli często kilkanaście razy jeździć do Białegostoku i tam uzgadniać decyzje środowiskowe. Na to nie ma zgody, nie ma zgody na instytucjonalny rozbiór województwa warmińsko-mazurskiego.

Posłanka przypomniała, że wprowadzane przez PiS zmiany w organizacji instytucjonalnej ochrony środowiska to kolejne z przedsięwzięć Prawa i Sprawiedliwości na drodze do scentralizowania państwa. W ciągu dwóch lat rządów PiS m.in. spod kurateli marszałków wyłączono i przekazano pod nadzór wojewodów zarządy melioracji wodnych, wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej i ośrodki doradztwa rolniczego.
R E K L A M A
banner
- Podczas ostatniej sesji Sejmik Województwa Warmińsko-Mazurskiego zajął stanowisko w sprawie przeniesienia, a w istocie likwidacji Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska - poinformowała Sylwia Jaskulska. - Jest to dla nas niezrozumiałe i z ogromnym niepokojem - myśląc o przedsiębiorcach, o rolnikach - zajęliśmy to stanowisko. RDOŚ zajmuje się strategicznymi dokumentami takimi jak np. opiniowanie planów zagospodarowania przestrzennego, planów gospodarki wodno-ściekowej, ale również wypłatami odszkodowań łowieckich. A z powodu szkód łowieckich już w tym roku została wypłacona kwota rzędu miliona złotych. Olsztyńska RDOŚ realizował około 11 tys. decyzji, a białostocka RDOŚ niespełna 12 tys. Teraz RDOŚ w Białymstoku miałaby rozpatrywać około 23 tysięcy spraw. To wydłużony czas rozpatrywania spraw.

Podczas konferencji poruszono także problem głośnych ostatnio problemów w służbie zdrowia. Co w tej sprawie uczestnicy spotkania mieli do powiedzenia można usłyszeć w naszej wideorelacji z konferencji prasowej.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [8]
~PSL w życiu nie zagłosuję / 2018-04-12 14:39
Kołnierzyk od poselskiej garsonki wygląda jak stylizacja na "Ich troje" buha ha ha ha.
~słucham radia i ludzi / 2018-01-13 12:37
Radio Olsztyn dzisiaj podaje: "Rosjanie z Kaliningradu – poza tym, że przyjeżdżają do Polski wypoczywać – robią w naszym kraju spore zakupy. W tym roku zgłosili polskim celnikom rachunki na kwotę ponad 194 mln zł – o ponad 40 mln zł więcej niż w roku poprzednim – podała Izba Administracji Skarbowej." I CO NA TO POSŁANKA PASŁAWSKA?
~Tokyo / 2018-01-10 12:54
Pamiętacie jak Leszek Miller powtarzał zasłyszaną informację o 1100 procentach wzrostu poparcia dla PSL? "Pozdrowienia dla 8800 gdyńskich rolników!" - powiedział w "Rzeczpospolitej".
~ / 2018-01-09 21:29
Jest moc, jest siła w tym trio:)
~Zośka / 2018-01-09 17:44
Do szału doprowadzają mnie te wymuskane panie i panowie z fryzurkami włosek do włoska na ściankach: PSL i PO, tydzień w tydzień, o niczym. Ileż czasu muszą poświęcić na dobór stroju, na makijaże, fryzury. Patrzę na te cotygodniowe przestawienia i wiem, że ja dla Polski zawijam rękawy i pracuję. Gdybym tyle czasu trwoniła to moja firma nie miałaby się tak dobrze, a moi pracownicy zarabialiby najniższą krajową lub byliby klientami urzędów pracy.
~Przedsiębiorca / 2018-01-09 09:31
Jeśli chodzi o Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska to z pewnością nikt z przedsiębiorców i rolników, a tym bardziej tych "biedny" urzędników samorządowych nie ucierpi. Ta trójca nawet nie zająknęła się i ani słowem nie wspomniała, że w Elblągu i Ełku funkcjonują delegatury. Jeżeli dojdzie do zmian, to w Olsztynie po prostu będzie delegatura. A, że kilku naczelników, dyrektorów straci posady - no cóż, dla zwyczajnego przedsiębiorcy to zysk, a nie strata. PSL jak zwykle pohukuje i straszy. Ale jest takie powiedzenie "Nie strasz, nie strasz - bo się ....".
~Mariusz / 2018-01-09 09:15
Bo Pan jest z lepszego sortu, więc problemy zwykłych Polaków Pana nie dotyczą.
~Wysłuchałem i nie rozumiem / 2018-01-08 23:31
Centralizacja, decentralizacja, rdosie, wufosie - co za miałki bełkot. Przecież to zupełnie niezrozumiałe. O co chodzi tej kobiecie w środku? Zanim się zacznie mówić trzeba zrozumieć znaczenie słów. A jeśli chodzi o zdrowie to ja sobie nie życzę żeby PSL cokolwiek majstrował przy nim, bo już się boje.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa działaczy PSL na Warmii i Mazurach [8.01.2018]

08-01-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl