Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-12-21 19:53 | Rozmiar tekstu: A A A

PSL złożyło w Sejmie projekt ustawy „Emerytura bez podatku”

Olsztyn24
O projekcie „Emerytura bez podatku” działacze PSL mówili w Olsztynie 29 listopada
Emerytury Polaków w 2018 roku mogą wzrosnąć średnio o ok. 20 procent. Stanie się tak pod warunkiem, że większość sejmowa zaakceptuje projekt Polskiego Stronnictwa Ludowego pod hasłem „Emerytura bez podatku”. - Gotowy projekt ustawy złożyliśmy dziś (21.12) na ręce Marszałka Sejmu - mówi Urszula Pasławska, posłanka PSL z Warmii i Mazur.

W Polsce żyje dziś ok. 9 mln emerytów. Każdy z nich co miesiąc płaci fiskusowi podatek od świadczenia, przeciętnie 20 proc. Tak więc jeśli emerytura brutto wynosi 1000 zł, starszy człowiek dostaje na rękę zaledwie 872 zł. Posłowie PSL postanowili to zmienić. Przygotowali projekt ustawy „Emerytura bez podatku” i dziś, przed świętami, złożyli go do laski marszałkowskiej.

- Emeryci są obecnie najbiedniejszą grupą społeczną w naszym kraju. Pracowali przez większość życia, zdążyli już zapłacić państwu wystarczające podatki - mówi Urszula Pasławska. - Dziś potrzebują systemowego wsparcia, zwolnienie ich z podatków przyniesie wymierne efekty. Wzrost emerytur o 20 procent szybko przełoży się na poziom ich życia.
R E K L A M A
banner
Roczny koszt projektu może przekroczyć 1 mld zł. To jednak relatywnie nic w porównaniu do kosztów obniżenia wieku emerytalnego, 55 mld zł do 2021 roku, albo programu 500+, ok. 24 mld zł rocznie.

- Mamy wzrost gospodarczy, a emeryci są coraz biedniejsi. Waloryzacja ich świadczeń wyniosła w tym roku od 5 do 10 zł. Dlaczego seniorzy nie korzystają z dobrej koniunktury gospodarczej, czyżby rząd o nich zapomniał? - pyta Pasławska.

To już kolejny projekt ustawy skierowany do seniorów, jaki PSL złożyło w ostatnim czasie. Poprzedni, tak zwany „500+ dla emerytów”, zakładał wypłaty dodatkowych świadczeń w wysokości 400-500 zł raz w roku przed Bożym Narodzeniem. Niestety wszyscy posłowie PiS byli przeciwni i jednogłośnie odrzucili projekt.

- Chcieliśmy pomóc starszym ludziom przeżyć godnie święta, ale większość sejmowa miała inne zdanie - mówi Urszula Pasławska. - Pozostaje mieć nadzieję, że teraz przemyślą sprawę i opowiedzą się za zwolnieniem emerytów z podatków. Czego oczywiście życzę seniorom i ich rodzinom na święta i cały nowy 2018 rok.

Komentarze [6]
~Ygreg / 2017-12-22 15:27
Gdyby do budżetu zwrócono to co skradziono przez lata rządów PO i PSL to można by było dać i 1000 plus i emerytów zwolnić z podatków i nie tylko. Zacytuję panią premier " wystarczy nie kraść"
~No i PSL znowu zaorane / 2017-12-22 11:20
Przeczytajcie odpowiedź na interpelację posłanki PSL w sprawie wznowienia małego ruchu granicznego z obwodem kaliningradzkim. Odpowiadający: podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Sebastian Chwałek http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=519CEEC3
~Głosuję na PiS / 2017-12-22 11:18
Gdyby działacze PSL, w tym urzędnicy z urzędu marszałkowskiego przyspieszyli wydawanie środków unijnych z RPO WM to ludziom w regionie żyłoby się lepiej. Stanie na ściankach, konferencje prasowe, projekty ustaw w sprawie pieniędzy, które wypracował rząd PiS. Naprawdę nie widzicie, że ludzie tego nie kupują. Już wam nie zaufają.
~Borys - Tacyn - Mielniczek / 2017-12-21 23:21
Emeryci z Bezmiechowej Góry i Skitna płaczą - ze śmiechu.
~Obserwator / 2017-12-21 22:26
Polecam - zapoznajcie się w jakich sprawach posłanka wnosiła interpelacje: http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=POSELIZL&NrKadencji=8&Nrl=291&Typ=INT&Czyb=T
~Emerytka / 2017-12-21 21:03
Pani Pasławska, panie Kosiniak, reszta PSL-u - czy wy nie rozumiecie, że macie ok. 3% poparcia. Czy tyle ile wynosi statystyczny błąd sondażowni. Byliście tyle lat koalicjantem i nic nie zrobiliście dla emerytów. A teraz jakieś szopki. Miny takie zatroskane - ale to nie jest troska o nas emerytów. Tylko troska o swoje ciepłe i intratne posadki. Pomimo okresu świątecznego - wasze show sprawiło, że aż kipię ze złości.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl