Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf.pras. | 2018-01-09 16:35 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyn ponownie najlepiej oświetlony

Olsztyn24
Iluminacja ulicy Staromiejskiej w Olsztynie
Rozstrzygnięto 19. edycję konkursu na „Najlepiej oświetloną gminę i miasto 2017 roku” oraz na „Najlepszą inwestycję oświetleniową 2017”. Gmina Olsztyn została laureatem w pierwszej kategorii. Wyróżnienie przyznał Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego.

- Realizując nasze inwestycje stosujemy najnowocześniejsze rozwiązania - mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. - Z myślą o mieszkańcach wybieramy te bezpieczne, przyjazne środowisku oraz ekonomiczne. Jak widać, podobne kryteria cenią również niezależni eksperci.

Wyróżnienie zostało przyznane w szczególności za nowoczesne oświetlenie związane z przebudową ul. Pieniężnego wraz z budową plant miejskich, przebudową parkingu przy Centrum Handlowym Manhattan, budową ścieżki pieszej pomiędzy zapleczem sklepu Auchan a osiedlem Brzeziny, rewitalizacją Parku Jakubowo, remontem i przebudową terenów zielonych u zbiegu ulic Jagiellońskiej i Poprzecznej, a także za iluminację Starego Miasta podczas Warmińskiego Jarmarku Świątecznego. Komisja wzięła pod uwagę różnorodność i kompleksowość inwestycji obejmujących swym zakresem zarówno oświetlenie uliczne, jak i oświetlenie terenów publicznych oraz rekreacyjnych. Podkreślała efekty uzyskane dzięki zastosowaniu nowoczesnych opraw LEDowych przyłączonych do ogólnomiejskiego systemu sterowania oświetleniem. Wręczenie nagród odbędzie się 31 stycznia w Centrum Wystawienniczym EXPO XXI w Warszawie.
R E K L A M A
banner
To nie pierwsze tego typu wyróżnienie, jakie trafiło do Olsztyna. Stolica Warmii i Mazur była „Najlepiej oświetloną gminą i miastem 2015”. Wówczas wyróżnienie przyznano za oświetlenie ulic w ramach projektu: „Modernizacja i rozwój zintegrowanego systemu transportu zbiorowego” oraz za oświetlenie zrealizowane w ramach projektu „Budowa całorocznej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej nad Jeziorem Krzywym”. Komisja podkreśliła wysoką jakość zrealizowanej inwestycji, jej duży zasięg oraz zastosowanie automatyki, która dodatkowo ogranicza zużycie energii elektrycznej przy zachowaniu niezbędnych parametrów oświetleniowych i komfortu widzenia.

Warto też wspomnieć, że Gmina Olsztyn była kilkukrotnym laureatem poprzednich edycji konkursu:
» 2014r. - II nagroda za oświetlenie parku centralnego
» 2013r. - I nagroda za oświetlenie terenów rekreacyjnych w strefie przedsiębiorczości z wykorzystaniem innowacyjnego, energooszczędnego sterowania poziomem oświetlenia
» 2011r. - I miejsce w kategorii „Oświetlenie okazjonalne” za oświetlenie i iluminację II Warmińskiego Jarmarku Świątecznego.

Komentarze [5]
~Bywatel / 2018-01-14 19:04
Wolne żarty komisja ślepców przyznała laury!
~Wieśniak / 2018-01-11 19:28
Z Dywit do Aury - 64 minuty. Piękne światłą oglądałem, czerwień stopów, czerwień sygnalizatorów i dużo, dużo spalin. Olsztyn wybrał prezydenta, który miasto przyjazne kierowcom, przyjazne ludziom korzystającym z MPK - zamienił w koszmar.
~Hanna / 2018-01-10 16:55
Włośnie wróciłam do Kortowa z ulicy Mickiewicza. 47 minut jazdy. Podziwiałam Olsztyn oświetlony światłami stop kierowców, uroku dodały też czerwone światła na każdym skrzyżowaniu.
~jjjjjjjjj / 2018-01-10 10:33
w centrum panuje straszna ciemnica. Za mało jest latarni. Za co ta nagroda. powinno być najgorzej oświetlone mis=asto
~allensteiner / 2018-01-09 23:12
Jednak na ulicach, na przejściach dla pieszych - ciemno. O tej przez roku park i tereny rekreacyjne staja się mniej ważne, niż bezpieczeństwo na ulicach.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl