Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf.pras. | 2018-01-10 18:13 | Rozmiar tekstu: A A A

W Olsztynie przybywa przyjaciół zwierząt

Olsztyn24
Olsztynianie coraz chętniej angażują się w pomoc zwierzętom
Olsztyńskie Schronisko dla Zwierząt podsumowało miniony rok. Wynik przeprowadzonej analizy okazał się bardzo pozytywny.

- Liczba przyjaciół Schroniska dla Zwierząt w Olsztynie znacznie wzrosła - mówi Anna Barańska, dyrektor schroniska. - W całym 2016 roku olsztyński schron odwiedziło 6357 osób. W 2017 roku odwiedzających było już ponad 10800 i to tylko tych, którzy wcześniej zapisali się na wizytę. Wszystkim tym osobom serdecznie dziękujemy.

Pozytywna koniunktura najbardziej wpłynęła na podopiecznych schroniska, którzy zyskali rekordową liczbę nowych przyjaciół. Dzięki nim spędzili wiele godzin na spacerach, uczestniczyli w Biegach na 6 łap oraz, a może przede wszystkim, otrzymali chwile pełne miłości i opieki.
R E K L A M A
banner
Liczba odwiedzających i wzrost zainteresowania schroniskiem przełożyły się także na liczbę udanych adopcji. W 2017 roku swój dom znalazło 206 kotów i 447 psów.

- Powyższe liczby dają nam wiarę w to, że 2018 rok będzie lżejszy dla naszych mniejszych braci, którzy z różnych powodów trafią do naszego azylu - dodaje Barańska. - Razem na pewno uda nam się choć trochę ulżyć im w trudnych chwilach, a wielu z nich znajdzie swoje nowe domy.

Zima jest szczególnie trudnym czasem dla zwierząt, dlatego właśnie w tym czasie organizowane są różnego rodzaju zbiórki karmy i koców. Przed nami jedna z takich akcji.

W niedzielę (14.01), podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w ratuszu rozstawione będą kosze, w których można będzie zostawiać żywność oraz koce i ręczniki dla podopiecznych schroniska.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl