Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-10-07 16:26 | Rozmiar tekstu: A A A

Akcja „Zerwijmy łańcuchy” w Olsztynie

Olsztyn24
Akcja „Zerwijmy łańcuchy” w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Stowarzyszenie „Pies w Olsztynie” i Schronisko dla Zwierząt w Olsztynie zorganizowały dziś (7.10) na Starym Mieście akcję pod hasłem „Zerwijmy łańcuchy”. Celem tej prowadzonej od kilku lat w całej Polsce akcji jest ratowanie psów, które swoje życie spędzają przywiązane do budy łańcuchem.

- Celem akcji jest zwrócenie uwagi na potężny problem trzymania psów na łańcuchach - mówi Magda Biadoń ze Stowarzyszenia „Pies w Olsztynie”. - Mamy setki zgłoszeń do fundacji i stowarzyszeń zajmujących się takimi problemami, media też o tym dużo mówią i piszą. Mogę się pokusić o takie stwierdzenie, że jedno z największych nasileń problemu trzymania psów na łańcuchach występuje na Warmii i Mazurach, szczególnie na wsiach. Im bardziej na północ, tym problem większy.

Mająca charakter edukacyjny akcja ma zwracać uwagę na problem i poruszać ludzi. Widoczne są już pozytywne skutki dotychczas prowadzonych akcji.
R E K L A M A
banner
- Coraz więcej psów jest ratowanych z łańcuchów, a w schroniskach jest coraz mniej zapytań o psy do adopcji „na łańcuch” - mówi Magda Biadoń. - Problem będzie jednak występował dotąd, dopóki nie uświadomimy wszystkim, że psy trzymane na łańcuchu cierpią.

Z D J Ę C I A
Komentarze [2]
~to-ja / 2017-10-09 12:52
najlepiej sobie kupić psa który musi się wybiegać i zamknąć go w 40 m2 na 10h, a potem wyjść z nim na spacer 5 m od klatki aby się odlał...
~Psiarczyk / 2017-10-08 13:01
Szokujący materiał. http://ilawa.wm.pl/469675,W-betonowej-rurze-zaglodzony-niemal-na-smierc-Tej-interwencji-inspektorzy-dlugo-nie-zapomna.html
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl