Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-11-25 21:50 | Rozmiar tekstu: A A A

„Otwarte Klatki” popierają projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt

Olsztyn24
Pikieta Stowarzyszenia „Otwarte Klatki” | Więcej zdjęć »
W ostatnich miesiącach trudno zetknąć się z wyrazami publicznie wyrażonego poparcia dla proponowanych przez Prawo i Sprawiedliwość zmian obowiązującego prawa. Dzisiaj jednak (25.11) członkinie Stowarzyszenia „Otwarte Klatki” pod olsztyńskim ratuszem manifestowały swoje poparcie dla propozycji grupy posłów PiS, aby zakazać chowu i hodowli zwierząt na futro.

- Stoimy tutaj, żeby pokazać nasze wielkie wsparcie dla tego projektu - powiedziała jedna z manifestujących, Karolina Centkowska ze Stowarzyszenia „Otwarte Klatki”. - Zachęcamy do wchodzenia na stronę cenafutra.pl i podpisywania petycji z apelem do posłów.

Zdaniem Karoliny Centkowskiej, wprowadzenie całkowitego zakazu hodowli zwierząt na futra nie wpłynie w istotny sposób na polską gospodarkę, chociaż polscy producenci wiodą prym w produkcji futer.
R E K L A M A
banner
- Przykłady z Holandii i Czech, gdzie wprowadzono całkowity zakaz hodowli zwierząt na futro pokazują, że nie wpłynęło to w istotny sposób na gospodarkę - stwierdziła aktywistka „Otwartych Klatek”. - Często pracownicy ferm to imigranci, którzy zarabiają bardzo małe pieniądze i są źle traktowani. Fermy stanowią też wielki problem dla ludzi, którzy mieszkają w ich pobliżu, ponieważ w okolicy roznosi się wielki fetor, wokół krążą muchy dlatego, że resztki są składane za fermą. Więc hodowla zwierząt na futro to proces, który generalnie bardzo szkodzi środowisku.

Olsztyńska akcja poparcia dla projektu wprowadzenia całkowitego zakazu zwierząt na futro była jedyna w naszym województwie, ale podobne akcje Stowarzyszenie „Otwarte Klatki” zorganizowało w innych większych miastach Polski.

Przypomnijmy jeszcze, że 6 listopada grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości wniosła do laski marszałkowskiej projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt, w którym m.in. znalazł się zapis: „zabrania się chowu i hodowli zwierząt, o których mowa w art. 2 pkt 3 ustawy z dnia 29 czerwca 2007 r. o organizacji hodowli i rozrodzie zwierząt gospodarskich (Dz.U. z 2007 r. 133. 921, z późn. zm.) z wyjątkiem królika (Oryctolagus cuniculus) hodowanych w celu pozyskiwania z nich futer”. Projekt jest na etapie konsultacji i opiniowania.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [2]
~ona / 2017-11-26 17:18
istnieje coś takiego jak eko-skóra, drogi komentujący :) mcdonald? proszę nie mierzyć wszystkich swoją miarą
~ / 2017-11-26 12:46
Widze że buciki dziewczynki mają skórzane a po tej żenadzie do mc donalda na hamburgera ogarnijcie się
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Pikieta członkiń stowarzyszenia „Otwarte Klatki” w Olsztynie

25-11-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl