Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MBM | 2018-01-12 09:57 | Rozmiar tekstu: A A A

Udane ferie to ferie bezpieczne

Olsztyn24
Festyn edukacyjny „Bezpieczne Ferie” (fot. SP)
W powiecie olsztyńskim już po raz szósty rozpoczęła się kampania prewencyjna pod nazwą „Bezpieczne Ferie”. Zgodnie z tradycją, tuż przed zimowym wypoczynkiem, nad jeziorami organizowane są festyny edukacyjne dla dzieci i młodzieży szkolnej. W tym roku odbywają się w miejscowościach Swobodna nad jeziorem Limajno, Tumiany nad jez. Tumiańskim, Olsztynek nad jez. Jemiołowo i Rukławki nad jez. Dadaj. W sumie weźmie w nich udział około 1600 uczniów.

- Naszym celem jest uświadomienie młodym mieszkańcom powiatu, że udane ferie to ferie bezpieczne – mówi Zbigniew Załuski, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Olsztynie. – Zagrożeń wynikających z zabawy w pobliżu jezior czy stawów można uniknąć. Przede wszystkim więc mówimy dzieciom, że zamarznięty akwen nie jest miejscem do zabawy. Nie jesteśmy przecież w stanie sprawdzić, czy lód jest odpowiednio gruby. Wejście na lód to ryzyko, którego absolutnie trzeba unikać. W trakcie festynów pokazujemy też, co zrobić, jeśli jednak wpadniemy do wody lub widzimy kogoś tonącego, a także jak się zachować w przypadku spotkania w lesie czy na ulicy agresywnego psa. Przypominamy również zasady korzystania z numeru telefonu alarmowego 112.

Spotkaniom towarzyszy cały szereg atrakcji i pokazów służb mundurowych, nic więc dziwnego, że młodzi mieszkańcy powiatu z dużym zainteresowaniem biorą w nich udział. Zawsze mnóstwo emocji budzi pokaz ratowniczy z wykorzystaniem policyjnego poduszkowca, podobnie jak wyciąganie z wody przez strażaków osoby tonącej i późniejsze działania ratowników medycznych. Duże wrażenie robi też tresura psa policyjnego. Z kolei stoisko leśników co roku jest oblegane przez uczniów, którzy chcą wziąć udział w konkursach na temat bezpieczeństwa w lesie. Atrakcyjna forma przekazywania ważnej wiedzy po raz kolejny okazuje się zatem złotym środkiem. Dodatkowo dzieci otrzymują akcesoria podnoszące ich bezpieczeństwo. Dzięki wsparciu sponsorów akcji, mogą też liczyć na ciepły poczęstunek przy ognisku. Jak podkreślają organizatorzy, odkąd w powiecie organizowane są „Bezpieczne Ferie”, służby nie odnotowały żadnych zdarzeń związanych z zimowym wypoczynkiem z udziałem dzieci.
R E K L A M A
banner
Organizatorami akcji są: Starostwo Powiatowe w Olsztynie, Komenda Miejska Policji w Olsztynie, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie oraz jednostki gminne Ochotniczych Straży Pożarnych, Nadleśnictwa Kudypy, Wichrowo, Olsztynek, Olsztyn, Jagiełek, Nowe Ramuki, Wipsowo, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego oraz samorządy gmin Dobre Miasto, Jonkowo, Dywity, Świątki, Barczewo, Olsztynek, Biskupiec i Kolno.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl