Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras | 2018-01-16 13:57 | Rozmiar tekstu: A A A

Museum Selfie Day po raz drugi w olsztyńskim zamku

Olsztyn24
Akcja Museum Selfie Day w olsztyńskim zamku zagości po raz drugi
W środę (17.01) w olsztyńskim zamku odbędzie się międzynarodowa akcja „Museum Selfie Day”. Motywem przewodnim akcji jest, jak co roku, autoportret wykonany telefonem komórkowym na muzealnych wystawach. Muzeum Warmii i Mazur bierze udział w tej akcji po raz drugi.

Specjalnie przygotowane przez muzealników rekwizyty i elementy historycznych kostiumów pomogą zwiedzającym upodobnić się do postaci prezentowanych przez dzieła sztuki. W wydarzeniu mogą wziąć udział zarówno grupy zorganizowane, jak i indywidualni odbiorcy. Wstęp do muzeum w czasie akcji, która odbywać się będzie w godzinach 10.00-16.00 jest bezpłatny. Do zwiedzania udostępnione zostaną wystawy eksponowane w salach gotyckich i barokowych olsztyńskiego zamku.

Autorką pomysłu jest duńska designerka Olivia Muus. Zwiedzając National Gallery w Kopenhadze, zrobiła zdjęcie dzieła sztuki w pozie selfie. Zdjęcie stało się inspiracją do stworzenia w sieci #Museum Selfies. Dzięki temu powstała idea promowania sztuki za pośrednictwem portali społecznościowych. Wybranego dnia (zawsze w styczniu) ludzie na całym świecie robią sobie zdjęcia z dziełami sztuki, w salach muzealnych lub przed budynkami. Naśladują dzieła sztuki, ustawiają się w zabawnych pozach obok rzeźb i obrazów albo po prostu uwieczniają swoją wizytę w muzeum.
R E K L A M A
banner
Selfie wykonane w muzeach trafiają do sieci - łącznikiem akcji w jest hasztag #MuseumSelfie.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl