Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
FWM | 2018-01-16 15:24 | Rozmiar tekstu: A A A

Chór Cantores Varmienses zaśpiewa kolędy w bazylice św. Jakuba

Olsztyn24
 
W niedzielę (21.01) o godz. 19.45 w bazylice konkatedralnej św. Jakuba w Olsztynie odbędzie się koncert kolęd pt. „Narodził się Bóg dziecina”. Koncert wykona Chór Cantores Varmienses, działający przy Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Dyrygować będzie i koncert poprowadzi wybitny olsztyński chórmistrz, prof. Benedykt Błoński.

W polskiej tradycji i kulturze wyjątkowe miejsce zajmuje muzyka towarzysząca nam w okresie świąt Bożego Narodzenia. Kolędy i pastorałki to niejako nasza narodowa specjalność. Słusznie szczycimy się jako Polacy niezliczoną liczbą tych niezwykłych utworów, a do tego również znamy i śpiewamy wiele kolęd powstałych w innych kręgach kulturowych.

Czyniąc zadość filharmonijnej tradycji, chórzyści zapraszają na niedzielny koncert kolęd do bazyliki konkatedralnej św. Jakuba, gdzie w wykonaniu Chóru Cantores Varmienses pod dyrekcją Benedykta Błońskiego usłyszymy najpiękniejsze kolędy: Wśród nocnej ciszy, Gdy się Chrystus rodzi, Dzisiaj w Betlejem, Anioł pasterzom mówił, Mizerna cicha, Bracia patrzcie jeno, Do szopy, hej pasterze, W żłobie leży, Ach, ubogi żłobie, Hej, w dzień Narodzenia, W dzień Bożego Narodzenia, Tryumfy, Adeste Fideles, Gdy śliczna, Panna, Jezus Malusieńki, Lulajże Jezuniu, Cicha noc.
R E K L A M A
banner
Wstęp na koncert jest wolny!

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl