Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2018-01-19 22:42 | Rozmiar tekstu: A A A

Wiadukt na ulicy Towarowej przestał istnieć

Olsztyn24
Burzenie wiaduktu na ulicy Towarowej | Więcej zdjęć »
Nie ma już wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągu ulicy Towarowej w Olsztynie. Wczoraj w nocy firma Budimex przystąpiła do rozbiórki obiektu. Dzisiaj (19.01) po tej znajdującej się w złym stanie technicznym i o zbyt małej nośności dla współczesnego transportu budowli pozostał tylko gruz. Na jej miejscu, w ciągu kilku miesięcy, stanie nowy obiekt o rozpiętości 20,8 metra i szerokości 15,1 metra, który stanie się częścią dwujezdniowej, nowej ulicy Towarowej, łączącej Olsztyn z obwodnicą miasta.

Drogowcy przed przystąpieniem do rozbiórki starego wiaduktu, udostępnili kierującym wybudowaną już nową nitkę ulicy Towarowej z połową także wybudowanego już nowego wiaduktu. Stary wiadukt ma być ostatecznie rozebrany do nocy z niedzieli na poniedziałek. Wówczas też przywrócony zostanie ruch pociągów na linii kolejowej wiodącej do Szczytna. Prace przy budowie drugiej części wiaduktu (w miejscu wiaduktu zburzonego) rozpoczną się niezwłocznie.

 
R E K L A M A
banner
Co warto podkreślić, w tej chwili wykonawca inwestycji mógłby korzystać z zagwarantowanej umową z Gminą Olsztyn zimowej przerwy. Drogowcy nie przerwali jednak prac i wykorzystują każdą dogodną chwilę, by dotrzymać terminu zakończenia inwestycji. A ten upływa w grudniu 2018 roku, chociaż wizytujący dzisiaj plac budowy prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz uważa, że nowa ulica Towarowa może być udostępniona już w październiku tego roku. Prezydent spodziewa się też, że jeszcze przed wakacjami kierowcy będą mogli korzystać z jednej nitki południowej obwodnicy Olsztyna, chociaż formalnie termin zakończenia inwestycji mija również w grudniu br. 

O zaawansowaniu prac na budowie obwodnicy Olsztyna i drogach dojazdowych do niej prezydent Piotr Grzymowicz rozmawiał dzisiaj z lokalnymi dziennikarzami. Prezydentowi towarzyszyli: Jarosław Krzemieniewski - kierownik Jednostki Realizującej Parojekt VI oraz Wiesława Kędzierska - Inżynier Kontraktu. Co odpowiedzialni za inwestycję mieli do przekazania dziennikarzom można usłyszeć w naszej wideorelacji. Zachęcamy do zapoznania się z nią.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~allensteiner / 2018-01-20 11:21
Dziękuję. Z informacji na stronie GO nie mogłem zrozumieć, co to będzie jak ten wiadukt zburzą.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Burzenie wiaduktu na ulicy Towarowej w Olsztynie

19-01-2018

image galeria
Konferencja prasowa na terenie budowy ulicy Towarowej w Olsztynie

19-01-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl