Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-06-28 18:58 | Rozmiar tekstu: A A A

Są pieniądze na modernizację ulicy Towarowej w Olsztynie

Olsztyn24
Piotr Grzymowicz i Patrycja Klarecka podpisują umowę (fot. Marcin Kierul)
Bodaj najważniejsza przeszkoda do modernizacji ulicy Towarowej w Olsztynie została usunięta. Dzisiaj (28.06) prezydent Piotr Grzymowicz podpisał z prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Patrycją Klarecką i wiceministrem rozwoju Adamem Hamryszczakiem umowę na dofinansowanie tej inwestycji. Stolica Warmii i Mazur była jednym z siedmiu samorządów, które finalizowały formalności związane ze współfinansowaniem zadań z Programu Polska Wschodnia.

- Ta inwestycja jest niezwykle istotna w kontekście powstającej obwodnicy naszego miasta - przypomina Piotr Grzymowicz. - Ulica Towarowa będzie jednym z dowiązań systemu drogowego Olsztyna, w tym przypadku do węzła Wschód. Trasa w części zostanie gruntownie przebudowana, a w części powstanie zupełnie nowy ciąg.

Towarowa zostanie zmodernizowana na odcinku między skrzyżowaniami z Leonharda i Budowlaną. Od Budowlanej do węzła koło Wójtowa powstanie całkowicie nowa ulica. Zmodernizowany zostanie też wiadukt nad torami. Przy okazji powstanie cała niezbędna infrastruktura, m.in. drogi serwisowe i ścieżki rowerowe. Prace mają się zakończyć w 2018 roku.
R E K L A M A
banner
Do rozstrzygnięcia pozostał wybór wykonawcy robót. Swoje oferty przedstawiło pięć konsorcjów, które oczekują od 103 mln zł do 129 mln złotych. Trwa ocena wniosków, a wykonawcę powinniśmy poznać w połowie lipca.

Jednak to nie jedyna umowa, zawarta na inwestycje związane z olsztyńską obwodnicą. Samorząd województwa dostał bowiem dofinansowanie na rozbudowę drogi nr 598 od skrzyżowania ul. Płoskiego z Witosa i Bukowskiego do węzła Jaroty. Niemal półkilometrowy odcinek na terenie miasta będzie współfinansować gmina.

Olsztyn może podpisać jeszcze jedną umowę. Przyznane są bowiem pieniądze na nowy przebieg ul. Pstrowskiego do węzła Pieczewo. Formalności będą mogły być jednak dopełnione dopiero po ostatecznej deklaracji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, że ten węzeł na obwodnicy Olsztyna powstanie.
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl