Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2016-11-13 17:00 | Rozmiar tekstu: A A A

Ostatni dzień „starej” ulicy Towarowej

Olsztyn24
Znaki drogowe wskazujące zasady ruchu drogowego na przebudowywanym skrzyżowaniu są już gotowe | Więcej zdjęć »
Dzisiejszy dzień (13.11) jest ostatnim dniem olsztyńskiej ulicy Towarowej, w stanie i o przebiegu jakie znamy z ostatnich lat. Dzisiaj w nocy drogowcy zmienią organizację ruchu w obrębie skrzyżowania tej arterii z ulicą Leonharda, a jutro przystąpią do pierwszych prac budowlanych, których finałem będzie nowoczesna ulica łącząca układ komunikacyjny miasta z południową obwodnicą Olsztyna.

Pierwsza część robót związanych z przebudową ul. Towarowej zacznie się na skrzyżowaniu z ulicą Leonharda. Tutaj już dziś w nocy należy się spodziewać utrudnień w ruchu. Przejazd przez skrzyżowanie zostanie znacznie ograniczony. Najważniejszą zmianą będzie wyłączenie dotychczasowego skrętu w ul. Leonharda dla jadących Towarową od strony Barczewa. Aby to zrobić, trzeba będzie dojechać do ronda Ofiar Katynia przy Europa Center i na nim zawrócić. Również jadący ul. Leonharda nie będą mogli, tak jak dotychczas, pojechać w lewo, w ulicę Towarową. Znaki drogowe najpierw pokierują jadących w prawo, w stronę Barczewa, a dopiero po kilkudziesięciu metrach zezwolą na przejechanie przez pas zieleni na pasy ruchu prowadzące w stronę ulicy Dworcowej.

Prace na skrzyżowaniu ulic Towarowa i Leonharda mają potrwać do świąt. W tym czasie organizacja ruchu będzie nieznacznie się zmieniać, wraz z postępem prac drogowych. Dlatego nie będzie można jeździć „na pamięć”, a codziennie trzeba będzie bacznie obserwować znaki ustawione przy drodze.
R E K L A M A
banner
W związku z inwestycją przebudowane zostanie 1200 metrów obecnej ul. Towarowej. Powstanie też 1,4 km nowej drogi wiodącej do węzła Wschód południowej obwodnicy Olsztyna. Zmodernizowane i przebudowane zostaną podziemne sieci, powstaną nowe wiadukty kolejowe, chodniki, ścieżki rowerowe, na nowo zagospodarowana zostanie zieleń.

Wartość inwestycji to ponad 103 mln złotych, z czego 85 proc. to dofinansowanie unijne.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl