Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email waclawbr | 2016-09-29 16:35 | Rozmiar tekstu: A A A

Jest umowa. Można zaczynać budowę ulicy Towarowej.

Olsztyn24
Podpisanie umowy na budowę ulicy Towarowej w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Za kilka- kilkanaście dni ruszą prace przy budowie nowej ulicy Towarowej w Olsztynie. Zielone światło dla wbicia pierwszej łopaty na placu budowy dało dzisiejsze (29.09) podpisanie umowy na realizację inwestycji przez prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza i dyrektora Rejonu Budimex S.A. Dariusza Taraszkiewicza, reprezentującego konsorcjum swojej firmy z hiszpańską spółką Ferrovial Agroman S.A. Madryt.

Inwestycja objęta dzisiejszą umową jest jednym z elementów połączenia układu drogowego Olsztyna z powstającą obwodnicą miasta. Nowa ulica Towarowa będzie częścią drogi krajowej nr 51.

Zadanie będzie realizowane w dwóch etapach. Pierwszy etap to budowa nowego odcinka ulicy Towarowej o długości 1,4 km, od skrzyżowania ulicy Towarowej z ul. Budowlaną do obwodnicy Olsztyna. Drugi etap to przebudowa odcinka ul. Leonharda o długości 1,2 km, od ul. Leonharda do ul. Budowlanej.
R E K L A M A
banner
W ramach inwestycji powstanie dwupasmowa droga z pasami technicznymi i ścieżkami dla rowerów, łącząca ul. Leonharda z węzłem obwodnicy Olsztyn-Wschód, zlokalizowanym w rejonie toru motocrossowego przy ul. Lubelskiej. Przebudowany zostanie również wiadukt nad torami kolejowymi w ciągu ul. Towarowej. Przez nowy wiadukt będą mogły przejeżdżać ciężarówki ważące nawet 50 ton! Przebudowana zostanie również ulica Budowlana, przy której powstanie zbiornik retencyjny mający gromadzić wody opadowe i roztopowe spływające z ulicy Towarowej.

Przewidziane umową wynagrodzenie dla konsorcjum realizującego inwestycję to nieco ponad 103 mln złotych. Wszystkie wydatki jakie poniesione zostaną na tę inwestycję to 208,5 mln zł. W tej kwocie są wydatki na dokumentację projektową, wykup gruntów, roboty budowlane, nadzór nad realizacją projektu oraz promocję projektu. 85% wszystkich wydatków zostanie pokrytych środkami unijnymi z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.

Jak podkreślał prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz podczas dzisiejszej uroczystości podpisania umowy, budowa ul. Towarowej przebiegać będzie „na żywym organimie”, dlatego nie da się uniknąć utrudnień w ruchu drogowym. Podobnie nie uda się uniknąć utrudnień przy budowie przedłużenia ulicy Płoskiego do obwodnicy Olsztyna, przy przebudowie ulicy Pieniężnego, czy przy przebudowie ulicy Partyzantów. A wszystkie te inwestycje drogowe zrealizowane zostaną do 2020 roku, czyli z wykorzystaniem środków z unijnej perspektywy finansowej 2014-2020. Po 2020 roku Olsztyn najprawdopodobniej nie będzie już miał szansy modernizacji infrastruktury przy wsparciu funduszy unijnych. Dlatego też najbliższe lata trzeba maksymalnie wykorzystać, nawet kosztem sporych utrudnień  w poruszaniu się po niektórych częściach miasta.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Podpisanie umowy na budowę ulicy Towarowej w Olsztynie

»

29-09-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.