Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2018-01-23 20:55 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyński Graften zdobył II miejsce w prestiżowym plebiscycie branżowym CD3D

Olsztyn24
(fot. archiw. Graften - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Graften z Olsztyna zdobył II miejsce w prestiżowym plebiscycie branżowym CD3D na Najlepszą Nową Firmę 2017. Olsztyńska firma, której flagowa drukarka 3D „Graften One” zadebiutowała na rynku w czerwcu 2017 roku, ustąpiła miejsca jedynie firmie SondaSys. Warto zaznaczyć, że zwycięzca na swoim w zarządzie ma legendę światowej branży druku 3D - Avi Reichental’a, założyciela amerykańskiego giganta branży - 3D Systems.

Graften, to oryginalny koncept, którego ideą przewodnią jest tworzenie wysokiej jakości przedmiotów użytkowych na jego desktopowych drukarkach 3D. Graften mimo krótkiego czasu ma już na swoim koncie wiele ciekawych wdrożeń w biznesie, medycynie czy edukacji. Dzięki wsparciu BMW POLSKA równolegle prowadzi on odważny projekt: Graften Motorsport.

- Kiedy 3 lata temu zaczynaliśmy pracę nad Graften One, był to czas, w którym po kilku latach nieobecności wracałem do wyścigów motocyklowych. Od samego początku było dla nas jasne, że jednym z ważniejszych wyzwań, które nas czeka, to wdrożenie technologii druku 3D w motorsporcie. Ekscytowało i inspirowało nas to, że nikt jeszcze tego nie robił przed nami, a przynajmniej nic o tym nie było nam wiadomo. Była to kompletnie dziewicza nisza, w której poczuliśmy się bardzo swobodnie i naturalnie. Dla nas, oba te elementy: wyścigi motocyklowe i drukarki 3D – składały się w całość tak naturalnie jakby w naszym mniemaniu od zawsze funkcjonowały razem. Graften, to prosta historia... ale pełna pasji, adrenaliny i przygody” opowiada z zaangażowaniem - Daniel Mańkowski, dyrektor zarządzający w firmie Graften.
R E K L A M A
banner
Na gali, reprezentujący firmę Graften: Daniel Mańkowski i Wojciech Kiński, wygłosili porywające przemówienie, które spotkało się z owacją publiczności. Opowiadali oni o kulisach powstawania projektu, o spójności i emocjach związanych z motorsportem, ale przede wszystkim o najważniejszych funkcjach flagowca firmy: Graften One. Widzowie osobiście mogli przekonać się o szczególnych zaletach tego urządzenia. Zaprezentowana została unikalna użyteczność drukarki Graften One - możliwość połączenia i zdalnego sterowania nią z wielu smartfonów, tabletów czy komputerów jednocześnie. A to wszystko możliwe było bez konieczności instalowania jakichkolwiek sterowników czy oprogramowania. Funkcjonalność ta sprawia, że drukarki Graften One zdobywają szczególne uznanie w branży edukacyjnej, ponieważ dają możliwość pracy z softem przez wszystkich uczniów/studentów znajdujących się na sali jednocześnie. Na zakończenie przedstawione zostały również zasady tworzenia wokół marki kompetentnej i wysoko wykwalifikowanej społeczności resellerskiej.

Graften jest kolejną firmą technologiczną z naszego miasta, która potwierdza przekonanie, że Olsztyn i cały nasz region ma olbrzymi potencjał. Możemy nie tylko tworzyć biznes w charakterystycznych dla tej części Polski branżach, ale również bez kompleksów mieć swój udział w rozwoju zaawansowanych technologii. Drukarki tego producenta (w ramach beta testów) już od ponad roku pracują między innymi na Wydziale Nauk Technicznych UWM wspierając naukowców w ich codziennej pracy. Urządzenia te wdrożono także w wielu innych prestiżowych miejscach na terenie całej Polski. Niespełna miesiąc temu na temat tej olsztyńskiej firmy pisał nawet największy na świecie portal branżowy poświęcony technologiom addytywnym 3Dprint.com.

- Mamy nadzieję, że nasza historia będzie kolejnym przykładem i inspiracją dla młodych mieszkańców naszego miasta, bo aby realizować swoje marzenia, nie trzeba wcale wyjeżdżać do Doliny Krzemowej. Uważam, że w naszym regionie drzemie olbrzymi potencjał, a tym największym są przede wszystkim właśnie ci młodzi i zdolni ludzie - stwierdza Daniel Mańkowski.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl