Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2018-01-25 16:05 | Rozmiar tekstu: A A A

Nowa inwestycja w szpitalu pulmonologicznym

Olsztyn24
Podpisanie umowy w Urzędzie Marszałkowskim (fot. archiw. SPZGiChP) | Więcej zdjęć »
W Urzędzie Marszałkowski w Olsztynie podpisana została dzisiaj (25.03) umowa na dofinansowanie projektu pn. „Utworzenie Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Diagnozowania i Leczenia Rzadkich Chorób Układu Oddechowego poprzez zmianę infrastruktury, struktury i doposażenia”. Na mocy umowy do beneficjenta - Publicznego Samodzielnego Zespołu Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie - trafi ponad 4,3 mln złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury.

W ramach projektu przewidziane są roboty budowlane polegające na przebudowie I pietra bryły B szpitala pulmonologicznego na oddział szpitalny i skomunikowanie go z pozostałą częścią szpitala m.in. przez wybudowanie klatki schodowej i windy. Ponadto zakupiony zostanie sprzęt medyczny: rentgen, Ebus, sprzęt do diagnostyki i leczenia obturacyjnego bezdechu sennego, szafa do endoskopów, kardiomonitor.

- Realizacja tego projektu będzie ostatnim etapem modernizacji istniejącej infrastruktury szpitala, a zarazem pierwszym etapem utworzenia Warmińsko-Mazurskiego Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii – mówi Irena Petryna, dyrektor szpitala pulmonologicznego. - W ramach realizacji projektu planowany jest zakup aparatury medycznej, m.in. aparatu Rtg, a także  niezwykle przydatnego do realizacji zadań szpitala - aparatu EBUS.  
R E K L A M A
banner
Ponadto szpital zakupi sprzęt techniczny na potrzeby oddziału: łóżka, szafki, krzesełka, parawany, lodówki, biurka itp.

Ogólna wartość projektu to prawie 5,1 mln złotych. Oprócz środków z RPO do realizacji projektu dołoży się samorząd województwa warmińsko-mazurskiego i sam szpital.

Dofinansowanie z RPO w wysokości ponad 9 mln zł dostał dzisiaj także Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie. Za kwotę 10,8 mln zł zostanie przebudowany i zmodernizowany Oddział Kardiologiczny oraz Oddział Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego wraz z zakupem sprzętu. Nowoczesny sprzęt i aparatura medyczna za kwotę ponad 2,9 mln zł (wartość dofinansowania ponad blisko 2,5 mln zł) trafi do Szpitala Mrągowskiego im. Michała Kajki. Inwestycja związana z przebudową i modernizacją starej bryły budynku z przeznaczeniem na kompleks poradni specjalistycznych i pracowni diagnostycznych wraz z niezbędnym wyposażeniem oraz wymianą i zakupem sprzętu i aparatury medycznej to projekt spółki Olmedica w Olecku. Całkowita wartość tego projektu to blisko 5 mln zł, z czego prawie 3,9 mln zł wynosi dofinansowanie. Szpital Powiatowy im. Jana Mikulicza w Biskupcu za prawie 12,9 mln zł (ponad 2,7 mln zł dofinansowanie) rozbuduje, przebuduje i zmodernizuje blok operacyjny Centralnej Sterylizatornii oraz Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. 

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~sl / 2018-01-26 07:14
Pani Petryna na fali
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl