Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2018-01-26 15:41 | Rozmiar tekstu: A A A

W Olsztynie świętowano Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia

Olsztyn24
Obchody Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia w Olsztynie | Więcej zdjęć »
W Olsztynie pracownicy urzędów pracy z Warmii i Mazur obchodzili dzisiaj (26.01) swoje święto - Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia. Gospodarzem uroczystości był marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, a organizacji wydarzenia po raz ósmy podjął się Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie, którym kieruje Zdzisław Szczepkowski.

Święto pracowników publicznych służb zatrudnienia w naszym kraju obchodzone jest corocznie 27 stycznia, na mocy zapisu ustawy z 16 grudnia 2010 r. w ramach nowelizacji ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Upamiętnia ono podpisanie w dniu 27 stycznia 1919 r. przez Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego dekretu o organizacji państwowych urzędów pośrednictwa pracy i opieki nad wychodźcami. Dokument ten jest uznawany za początek publicznych służb zatrudnienia w Polsce. Tego dnia w 1919 roku utworzono w II Rzeczypospolitej Państwowe Urzędy Pośrednictwa Pracy, będące ważnym instrumentem walki z bezrobociem. Warto zwrócić uwagę, że Polska jako jeden z pierwszych krajów europejskich powołała do życia państwową służbę zatrudnienia.

Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia stanowi okazję do spotkań pracowników urzędów pracy i instytucji rynku pracy z władzami państwowymi i samorządowymi, ale także z przedsiębiorcami i organizacjami pozarządowymi. Jest to także okazja do ukazania, jak funkcjonują nowoczesne służby zatrudnienia w poszczególnych regionach, jak również do podsumowania pracy instytucji, zajmujących się osobami bezrobotnymi, poszukującymi pracy i zainteresowanymi własnym rozwojem edukacyjno – zawodowym.
R E K L A M A
banner
Jak co roku w uroczystości wzięli udział znakomici goście. Oprócz marszałka Gustawa Marka Brzezina i wicemarszałka Mirona Sycza, wśród świętujących byli m.in. wicewojewoda Sławomir Sadowski, warmińsko-mazurski kurator oświaty Marek Krzysztof Nowacki, wiceprezydent Olsztyna Jarosław Słoma i wicestarosta Olsztyński Andrzej Abako.  

Podczas uroczystości wicewojewoda Sławomir Sadowski wręczył przyznane przez Prezydenta RP Medale za Długoletnią Służbę, natomiast statuetki, nagrody i dyplomy Marszałka Województwa przekazał wyróżnionym zespołom i indywidualnym pracownikom urzędów pracy wicemarszałek Sycz.

W tym roku Statuetki Marszałka Województwa otrzymali:

» PUP w Nidzicy – wyróżnienie I stopnia za „Szczególne osiągnięcia w zakresie łagodzenia skutków bezrobocia oraz aktywizacji zawodowej w 2017 roku”,

» PUP w Nowym Mieście Lubawskim – wyróżnienie I stopnia za „Szczególne osiągnięcia w zakresie łagodzenia skutków bezrobocia oraz aktywizacji zawodowej w 2017 roku”,

» PUP w Lidzbarku Warmińskim – wyróżnienie II stopnia za „Szczególne osiągnięcia w zakresie łagodzenia skutków bezrobocia oraz aktywizacji zawodowej w 2017 roku”,

» PUP w Gołdapi – wyróżnienie III stopnia za „Szczególne osiągnięcia w zakresie łagodzenia skutków bezrobocia oraz aktywizacji zawodowej w 2017 roku”.

Uroczystość uświetnił występ znanego olsztyńskiego kabaretu „Czyści jak łza”.

Więcej o uroczystości na naszych zdjęciach i filmach.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [2]
~Piotr_12 / 2018-01-30 17:45
Pani Elu, ale to tak w życiu jest. Starsi przed emeryturą muszą pracować za dziękuję, młodzież musi być nagradzana bo odejdzie.
~elblążanka / 2018-01-30 17:38
Żal w serce, jak na to patrzę. Koleżanka, która pracuje ponad 20 lat dostała pierwszy raz dyplomik i książkę, a młodzi ludzie byli odznaczani medalami.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia 2018 w Olsztynie (1)

26-01-2018

image galeria
Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia 2018 w Olsztynie (2)

26-01-2018

image galeria
Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia 2018 w Olsztynie (3)

26-01-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl