Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
AS/FAIRBOX | 2018-01-31 15:08 | Rozmiar tekstu: A A A

W krainie czerwieni – obrazy z makami

Olsztyn24
(źródło: Shutterstock) | Więcej zdjęć »
Kwiaty od zawsze uchodziły w sztuce za symbol piękna oraz delikatności. Nic więc dziwnego, iż rośliny te inspirowały malarzy, poetów, a nawet kompozytorów. Spośród wszystkich kwiatów świata, kilka gatunków zyskało szczególne uznanie artystów. W tej grupie znalazły się między innymi maki, zachwycające dzięki swej pięknej barwie oraz smukłemu kształtowi. Ich niezwykły wdzięk postanowiliśmy przenieść więc na ścienne dekoracje – drukowane na płótnie obrazy.

Maki w takiej formie to doskonała ozdoba do niemal wszystkich pomieszczeń, bez względu na ich styl oraz metraż. Swoją głęboką, czerwoną barwą są w stanie skutecznie ożywić każde wnętrze, równocześnie nadając mu niebanalnego wyglądu. Na rozmowę o zaletach tego rodzaju dekoracji zaprosiliśmy naszego eksperta, specjalizującego się w aranżacjach wykorzystujących obrazy. Przekonajcie się sami, co od niego usłyszeliśmy.

Intensywnie czerwone obrazy – maki polne
R E K L A M A
banner
Kiedy chwilę zastanowimy się nad tym, co wyróżnia maki na tle innych kwiatów, to niemal na pewno w pierwszej kolejności przyjdzie nam do głowy ich kolor. Nie bez powodu! Olbrzymie łany tych dziko rosnących, polnych kwiatów potrafią skąpać całą okolicę w przepięknym, głębokim odcieniu idealnej czerwieni. Oczywiście tak wspaniałego pejzażu nie mogło zabraknąć pośród wzorów naszych obrazów. Co więcej – mamy ich do wyboru naprawdę sporo! O to, jak przy ich pomocy najlepiej i najciekawiej udekorować wnętrze domu zapytaliśmy naszego eksperta.

- Czerwień to kolor bardzo wyrazisty i intensywny. Co więcej, nasz zmysł wzorku jest na niego wyczulony i łatwo go wychwytuje z otoczenia. W praktyce oznacza to, iż czerwonych dekoracji nie musimy umieścić w naszym otoczeniu dużo, aby były one zauważalne. Dlatego też w tej roli doskonale sprawdzą się obrazy. Maki mogą posłużyć jako temat do niemal każdego pomieszczenia. Odrobina czerwieni w naszym otoczeniu to pewny sposób na ożywienie nawet bardzo ciemnego wnętrza. Tego rodzaje dekoracje mogą okazać się więc szczególnie przydatne w mieszkaniach niedoświetlonych.

Elegancki i klasyczny obraz: maki w wazonie

Martwa natura to gatunek malarski, który powstał w Holandii mniej więcej w połowie XVII wieku. Z czasem zyskiwał na popularności, stając się nurtem, po który sięgali miłośnicy subtelnej elegancji i estetycznego umiaru. Pośród przedmiotów, które artyści chętnie uwieczniali na swoich płótnach znajdowały się owoce, naczynia, broń oraz oczywiście kwiaty. Z różnych ich gatunków często wybierano właśnie maki. Obrazów z tymi kwiatami, nawiązujących do nurtu martwej natury nie brakuje również w ofercie Myloview. Gdzie powinniśmy je zawiesić? Na ten temat także wypowiedział się nasz ekspert.

- Maki umieszczone w wazonie to bardzo klasyczny, ale wciąż atrakcyjny motyw dekoracyjny. Wiele z tego rodzajów obrazów ma ciemne tło, dlatego też intensywna czerwień skutecznie przełamuje ich czasem zbyt ponury nastrój. Co więcej, taki wybór gatunku kwiatów przekłada się na  wrażenie pewnej „swojskości” – dużo osób kojarzy maki ze spokojnym, wiejskim krajobrazem. Obrazy ukazujące te kwiaty pasują do różnych wnętrz – przede wszystkim jednak do pomieszczeń eleganckich. Tradycyjnie urządzony salon albo retro sypialnia wyposażona w drewniane meble to dobre przykłady tego rodzaju miejsc. Każdemu z nich dekoracja z makami doda oryginalnego i ciekawego charakteru, równocześnie pozwalając zachować spójność aranżacji.

Obrazy z makami jako dekoracja kuchni

Podczas dekorowania mieszkania kuchnia często bywa problematyczna. Z jednej strony pragnęlibyśmy wyjść poza schematy dotyczące tego pomieszczenia i pokusić się o oryginalność. Z drugiej natomiast w tym konkretnym wnętrzu priorytetowy jest aspekt praktyczny. Jak więc rozwiązać ten paradoks? Odpowiedzią może być właśnie atrakcyjny i niebanalny obraz. Maki jako temat doskonale pasują do kuchni – ich ziarna służą przecież za składnik wielu lubianych potraw oraz wypieków. Co więcej, czerwony kolor tych kwiatów to sprawdzone rozwiązane, które skutecznie pozbędzie się wrażenia monotonii oraz nudy z każdego pomieszczenia.

- W przypadku kuchni nie musimy jednak ograniczać się do najpopularniejszego sposobu przedstawienia maków, a więc wzorów z czerwonymi kwiatami. - Dodaje nasz ekspert. - W tym pomieszczeniu znacznie ciekawiej wyglądać będą obrazy z dojrzałymi makówkami lub samymi ziarnami maku – na przykład rozsypanymi po drewnianym stole. Tego rodzaju dekoracje warto dopasować pod kątem kolorystyki do kuchennych mebli. A miłośnicy ciast mogą sięgnąć nawet po wzory... z makowcem!

Z D J Ę C I A
AS
Komentarze [1]
~ewa / 2018-02-01 10:37
Trochę kicz, ale ładny.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl