Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-10-11 16:51 | Rozmiar tekstu: A A A

Nowe przestrzenie dla czytelników i artystów w olsztyńskim „Medyku”

Olsztyn24
Od lewej: Elżbieta Suchowiecka i Jolanta Kłoczewska | Więcej zdjęć »
Wernisaż wystawy prac Elżbiety Suchowieckiej, byłej bibliotekarki w Szkole Policealnej im. Prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie i aktualnego wiceprezesa Stowarzyszenia Klub Plastyka Amatora „Sąsiedzi”, uświetnił dzisiejszą (11.10) inaugurację zmodernizowanej czytelni w szkolnej bibliotece popularnego „Medyka”. W czasie tegorocznych wakacji siermiężna dotychczas czytelnia zmieniła się nie do poznania, oferując obecnie idealne wręcz warunki czytelnikom bibliotecznych zasobów, ale także doskonałe warunki do ekspozycji dzieł sztuki w ramach szkolnej Galerii „Zakładka”.

- Jesteśmy wrażliwi nie tylko na chorobę, na kłopoty drugiego człowieka, ale również na piękno, na estetykę - mówi Jolanta Kłoczewska, dyrektor Szkoły Policealnej im. Prof. Religi w Olsztynie. - To uwrażliwia każdego człowieka, a im więcej zmysłów pobudzimy, tym bardziej szlachetnego absolwenta wypuścimy na rynek pracy. Galeria w naszej szkolnej bibliotece mieści się już 12 lat. Pani Ela Suchowiecka, autorka dzisiejszej wystawy, 12 lat temu wymyśliła, założyła i do odejścia na emeryturę dbała o tę galerię. Teraz, kiedy jesteśmy po metamorfozie kolorystycznej i meblowej czytelni, gdzie znajduje się galeria, uznaliśmy, że tylko ona może tę galerię uruchomić od nowa.

Na wernisaż wystawy do szkolnej czytelni przybyły dziś koleżanki Elżbiety Suchowieckiej z Klubu Plastyka Amatora „Sąsiedzi”, koleżanki z pracy w „Medyku” i uczniowie tej szkoły, którzy po raz kolejny mogli zobaczyć swoich nauczycieli w zupełnie innej niż na co dzień roli. Uczniowie przy okazji mogli zobaczyć, w jakich warunkach mogą uczyć się i bawić z literaturą.
R E K L A M A
banner
- Z takiej starej czytelni, takiej typowej, jak to drzewiej bywało, stworzyliśmy pomieszczenie klubowe, w którym stoją kanapy, w którym mamy bardzo szybki Internet, gdzie mamy dostęp do komputerów, gdzie możemy organizować lekcje w małych grupach - wyjaśnia dyrektor Kłoczewska. - Tu mamy też wystawę starego sprzętu audio, wideo, telekomunikacyjnego i biurowego, który kiedyś zajmował sporo miejsca w naszych domach i biurach, a którego funkcje obecnie przejął niewielki smartfon. Porównanie proporcji i funkcji tych zabytków i współczesnych urządzeń uczy pokory do przeszłości, którą przeżywali rodzice czy dziadkowie. No i wreszcie mamy doskonałe warunki do ekspozycji dzieł sztuki, najczęściej autorstwa naszych byłych i obecnych nauczycieli i wychowanków.

Zakres prac budowlanych w czytelni „Medyka” nie był zbyt rozległy. Wyrównano i pomalowano ściany, na podłodze pojawiła się nowa wykładzina, pomieszczenie wyposażono w oświetlenie ułatwiające nie tylko czytanie, ale także pozwalające odpowiednio wyeksponować prace wystawiane w Galerii „Zakładka”. By nie dziurawić ścian przy przygotowaniu każdej nowej ekspozycji, galeria została wyposażona w specjalistyczne listwy z linkami do zawieszania obrazów.

- Mamy nadzieję, że te listwy przez kolejne lata udźwigną bardzo dużo obrazów - komentuje Jolanta Kłoczewska.

Główna ściana czytelni, stanowiąca tło dla eksponowanych w galerii prac, została oklejona płytkami ceramicznymi imitującymi cegły. Klimat pomieszczeniu nadają też ustawione pod tą „ceglaną” ścianą sofy i ławy dla czytelników. Wyposażenie czytelni uzupełnia pięciokątny stół z komputerowymi monitorami oraz stoliki do zajęć grupowych.

Więcej o dzisiejszym wydarzeniu w Szkole Policealnej im. Prof. Zbigniewa Religi w naszej wideorelacji.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [2]
~katarzyna / 2017-10-11 20:18
jak widać można wiele,aż dziwne że wszyscy na zdjęciach się uśmiechają.fajnie że są takie szkoły i takie czytelnie
~absolwentka / 2017-10-11 20:11
Gratuluję,pozdrawiam całe Grono na czele z Mamą Dyrektor. Jak zwykle fajni.Szkoda,że za moich czasów nie było tak ładnie. Było cudownie ale teraz zapiera dech.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Inauguracja nowej czytelni Szkoły Policealnej im. Prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie

11-10-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl