Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2018-01-31 18:12 | Rozmiar tekstu: A A A

Radna Elżbieta Wirska poza klubem radnych PiS

Olsztyn24
Radna Elżbieta Wirska nie jest już członkiem klubu radnych PiS | Więcej zdjęć »
Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości nie dzierży już samodzielnie tytułu największego klubu w olsztyńskiej Radzie Miasta. Od 15 stycznia klub PiS liczy 6 członków - tyle samo co klub radnych Platformy Obywatelskiej. Powodem tego stanu rzeczy jest wystąpienie z klubu PiS radnej Elżbiety Wirskiej.

O zmniejszeniu się liczebności klubu radnych PiS poinformowała podczas dzisiejszej (31.01) XLIV sesji Rady Miasta Olsztyna jej przewodnicząca Halina Ciunel, powołując się na pisemną informację przewodniczącego klubu PiS Dariusza Rudnika o wystąpieniu radnej Wirskiej z kierowanego przez niego klubu.

Powodów wystąpienia radnej Wirskiej z klubu, do którego należała od początku obecnej kadencji, nie podano. Nieoficjalnie mówi się, że powodem były często radykalne i kontrowersyjne wypowiedzi radnej podczas sesji Rady Miasta, których dalej jej klubowi koledzy nie mogli tolerować. Można tu wspomnieć chociażby o poglądach radnej na ochronę zdrowia, ekologiczne walory tramwajów czy krytyce decyzji wojewody warmińsko-mazurskiego o nadaniu dawnej ulicy Dąbrowszczaków imienia Erwina Kruka.
R E K L A M A
banner
Przypomnijmy, że Elżbieta Wirska jest jedną z liderek „Solidarnej Polski” w Olsztynie, a do Rady Miasta weszła z list Prawa i Sprawiedliwości. Teraz zapewne radna będzie występowała w charakterze radnej niezależnej, podobnie jak Danuta Ciborowska (poprzednio PO), Maja Antosik (PSL), Tomasz Głażewski (.Nowoczesna) i Krzysztof Kacprzycki (SLD).

Dodajmy jeszcze, że obecnie dwa kluby (PO i PiS) mają po 6 radnych i 2 kluby (Ponad Podziałami i Demokratyczny Olsztyn) po 4 radnych. Koalicję rządzącą stanowią kluby PO i Ponad Podziałami dysponujące w Radzie Miasta 10 głosami. Prezydent Grzymowicz nie dysponuje więc w 25-osobowej radzie większością gwarantującą stabilne rządy.

Z D J Ę C I A
G A L E R I A
Komentarze [4]
~df / 2018-02-02 08:43
i dobrze, trzeba oczyszczać szeregi przed wyborami z oszołomów
~olsztyniak / 2018-02-01 08:33
Pani Elżbieto, ma Pani kregosłup i ma Pani jasne spojrzenie na wiele spraw. Nie przeszkadzają mi nawet dziwne pytania - o ile można je nazwać dziwnymi - bo Pani przy tym wszystkim myśli niezależnie od koniunktury, gdy inni tylko pyskują lub bezmyślnie słuchają wodza !!!! Zgadzam się z opinią Pani, że główna promenada miasta, jaką jest była ulica Dąbrowszczaków, nie powinna nosić imienia Erwina Kruka. To nie to miejsce! Nikt nie miał odwagi tego stwierdzić, bo to byłoby w obecnej aurze politycznej ryzykowne, a Pani tę odwagę miała, wręcz śmiałość ! Takim osobom jak Pani można ufać! Brawo, do przodu, trzymam kciuki, jestem ZA! Inne kobiety z rady wyróżniają się jedynie ubiorem i tapirowaną fryzurą.
~ / 2018-02-01 05:41
Pani Radna złożyła rezygnację, to powodem nie mogą być jej radykalne poglądy. Złożyła rezygnację z powodu miałkość poglądów pozostałych. Pani radna nie lubo przeciętności.
~kóba / 2018-01-31 18:29
Parę razy byłem na posiedzeniach Rady Miasta. Pani Wirska zadawała dość dziwne pytania, ale ostatnio " ucywilizowała się ". Brawo
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl