Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2018-02-01 15:38 | Rozmiar tekstu: A A A

Rada Miasta uchwaliła dotacje na wymianę pieców

Olsztyn24
XLIV sesja Rady Miasta Olsztyna | Więcej zdjęć »
Gmina Olsztyn, w ramach Programu Ograniczenia Niskiej Emisji, dofinansuje wymianę kolejnych starych pieców węglowych. Na ten cel zarezerwowano 360 tys. zł. O dotacje będą mogły ubiegać się osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie mieszkaniowe.

Podczas wczorajszej (31.01) XLIV sesji Rady Miasta, olsztyńscy radni uchwalili regulamin przyznawania dotacji na wymianę kotłów węglowych w 2018 roku.

- Świadomość naszych mieszkańców związana z dbaniem o środowisko, w tym o jakość powietrza, którym oddychamy, rośnie - mówi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. - Zarówno osoby prywatne jak i wspólnoty mieszkaniowe są zainteresowane wymianą swoich starych pieców. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom olsztynian proponujemy pomoc w realizacji tych zamierzeń.
R E K L A M A
banner
W tym roku po raz kolejny olsztynianie będą mogli ubiegać się o dofinansowanie do wymiany pieców. Dotacje to jedno z działań podejmowanych przez miasto w ramach Programu Ograniczenia Niskiej Emisji. Mają pomóc w zmniejszeniu emisji zanieczyszczeń pochodzących ze spalania paliw stałych, głównie węgla, w budynkach mieszkalnych na terenie Olsztyna. Pieniądze przeznaczone będą na zamianę kotłów i pieców opalanych węglem na nowoczesny, wysokosprawny system ogrzewania poprzez podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej lub zainstalowania ogrzewania gazowego albo pompy ciepła.

Beneficjentami programu mogą być zarówno właściciele domów jednorodzinnych, jak i wspólnoty oraz spółdzielnie mieszkaniowe. Wysokość dofinansowania będzie ustalana indywidualnie, jednak nie może przekroczyć 50 proc. kosztów kwalifikowanych projektu. Nabór wniosków o dofinansowanie prowadzony będzie w trybie konkursowym, a dofinansowanie otrzymają projekty, które uzyskają największą redukcję emisji pyłu PM10.

Pomoc finansowa przy wymianie pieców to jedno z działań mających na celu ograniczenie niskiej emisji. Miasto inwestuje również w ekologiczny transport zbiorowy, remonty dróg, tworzenie zielonych miejsc odpoczynku. W styczniu na olsztyńskich osiedlach pojawiło się także 25 detektorów smogu. Niewielkie urządzenia w czasie rzeczywistym, mierzą podstawowe parametry - stężenie pyłów PM2,5, PM10 i pozwalają mieszkańcom na monitorowanie aktualnego stanu powierza w danej części miasta.

Z D J Ę C I A
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl