Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-08-23 18:22 | Rozmiar tekstu: A A A

Prawie 30 pieców będzie wymienionych

Olsztyn24
W Olsztynie będzie nieco mniej dymu z kominów
Urząd Miasta Olsztyna zakończył nabór wniosków na dofinansowanie wymiany pieców węglowych. Do ratusza wpłynęło osiem wniosków.

Dotacje na wymianę kotłów i pieców węglowych są częścią Programu Ograniczenia Niskiej Emisji dla Miasta Olsztyna. Dofinansowaniem objęto wymianę pieców węglowych, które mają być zastąpione nowoczesnym i przyjaznym środowisku systemem ogrzewania lub podłączeniem do miejskiej sieci ciepłowniczej. Beneficjentami mogły być wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe oraz właściciele budynków jednorodzinnych.

Termin naboru wniosków upłynął 16 sierpnia. Ośmiu chętnych wyraziło swoje zainteresowanie propozycją ratusza. Wpłynęło sześć wniosków od wspólnot mieszkaniowych oraz dwa od właścicieli domów jednorodzinnych. Po wstępnej weryfikacji wszystkie zostały zakwalifikowane do dalszego etapu. Teraz urzędnicy sprawdzą szczegółowo przedstawione przez wnioskodawców informacje.
R E K L A M A
banner
Na dotacje na wymianę pieców miasto przeznaczyło 300 tys. zł i wygląda na to, że pieniędzy wystarczy, aby dofinansować wszystkie zgłoszone wnioski. Realizacja programu pozwoli na zlikwidowanie 29 kotłów i pieców opalanych węglem. Wysokość dofinansowania to 50 proc. kosztów związanych z wymianą pieca.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl