Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Tomasz Lenkiewicz | 2018-02-02 15:23 | Rozmiar tekstu: A A A

Ferie w Muzeum Sportu dobiegły końca

Olsztyn24
Ferie z Muzeum Sportu (fot. archiwum Muzeum Sportu - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Dwanaście grup zorganizowanych (231 dzieci) i 75 indywidualnych osób, przeważnie rodzice ze swoimi pociechami oraz dziadkowie z wnukami, odwiedziło podczas ferii (od 22-4.02) Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie.Placówkę zwiedzała m.in. młodzież ze szkół podstawowych z Sząbruka, Wrzesiny, olsztyńskie szkoły nr 1, 9, 3, a także sekcja zapaśnicza z klubu „Budowlani” oraz OWDziM.

Celem akcji było zapoznanie młodzieży z piękną ideą olimpiad, historią Igrzysk Olimpijskich, zarówno letnich jak i zimowych, poznanie warmińsko-mazurskich olimpijczyków oraz pamiątek związanych z ich sukcesami.

Rok 2018 to przede wszystkim XXIII. Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongchangu w Korei Południowej, XXI. finały Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, które odbędą się w Rosji oraz Mistrzostwa Świata w Siatkówce Mężczyzn (Bułgaria, Włochy), gdzie Polacy bronić będą mistrzowskiego tytułu.
R E K L A M A
banner
Podczas spotkań w muzeum młodzież miała okazję bliżej poznać historię, regulaminy i zasady rozgrywek w/w mistrzostw. Uczestnikom spotkań zostały zaprezentowane filmy o tematyce sportowej, prace nadesłane przez uczestników czterech edycji konkursu multimedialnego „Sportowcy Warmii i Mazur”, a także nowe eksponaty, o które wzbogaciło się muzeum w roku ubiegłym.

Goście muzeum spotkali się też ze znanym w Olsztynie (i nie tylko) sportowcem-amatorem Bolesławem Krawczykiem, który opowiadał o przebiegu swojej kariery, zachęcając jednocześnie do uprawiania sportu. Dzieci udzielały również wywiadu dla Radia Plus. O przebieg akcji pytał redaktor Marcin Szydłowski. Z pewnością były to ciekawe atrakcje spotkań w muzeum.

Dodatkową frajdą zajęć były konkursy plastyczne i historyczne o tematyce sportowej. Za aktywny udział w zajęciach młodzież nagrodzona została pamiątkowymi gadżetami, bezpłatnymi wejściówkami do Aquasfery. Nauczyciele oraz opiekunowie otrzymali kalendarze OSiR-u na 2018 r. Wszyscy na koniec spotkań dostali również słodycze. Wymienione nagrody oraz pamiątki ufundował organizator akcji – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

Wpisy do kroniki muzealnej były miłym podziękowaniem za zorganizowanie akcji „Ferie w Muzeum Sportu”, która na stałe wpisała się w terminarz imprez placówki i cieszy się dużym powodzeniem.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl