Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Tomasz Lenkiewicz | 2017-10-08 21:50 | Rozmiar tekstu: A A A

Ireneusz Michałowski gościem Muzeum Sportu

Olsztyn24
Ireneusz Michałowski gościem Muzeum Sportu (fot. archiw. Muzeum Sportu - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Z okazji Narodowego Dnia Sportu, który przypadł na dzień 7 października 2017 r., olsztyńskie Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego zorganizowało spotkanie z byłymi piłkarzami Stomilu Olsztyn.

Niestety, nie wszystko udało się przeprowadzić tak, jak to zaplanowali organizatorzy – Ośrodek Sportu i Rekreacji. Na spotkanie nie przyszli zaproszeni: Adam Zejer (na dwie godziny przed imprezą przysłał SMS-a, że sprawy służbowe nie pozwalają mu przybyć do muzeum) oraz Sylwester Czereszewski. Nie zawiódł natomiast Ireneusz Michałowski, piłkarz starej daty (solidny, słowny i punktualny), którego  podczas spotkania słuchało się z wielką przyjemnością.

Ireneusz Michałowski był bardzo utalentowanym sportowcem. Trenował m.in. tenis stołowy, boks, koszykówkę i piłkę nożną. O mały włos zostałby bokserem (co potwierdził obecny na spotkaniu Otton Tuszyński – znany trener bokserski), lecz babcia Irka nie zgodziła się, by wnuk występował w ringu. Tak wiec Ireneusz Michałowski, popularny „Junior”, poświecił się piłce nożnej, z czego bardzo ucieszyli się trenerzy piłkarscy oraz miłośnicy futbolu.
R E K L A M A
banner
Podczas spotkania Irek opowiadał o początkach swojej kariery, treningach, meczach, które diametralnie różniły się od dzisiejszych. Padały nazwiska kolegów i przyjaciół z boiska, ówczesnych trenerów i działaczy sportowych, których nie sposób wymienić w tej krótkiej informacji, a którzy bardzo przyczynili się do rozwoju piłkarstwa w naszym województwie.

Kibice i miłośnicy sportu, którzy przybyli do HWS „Urania,” by spotkać się z piłkarzami, z przyjemnością słuchali wspomnień o historii piłki nożnej w Olsztynie oraz na Warmii i Mazurach z lat 60. i 70. ubiegłego wieku.

Popularny „Junior” nie rozstał się ze sportem. Obecnie, od ponad 26 lat, jest społecznym działaczem WM Związku Piłki Nożnej.

Spotkanie tradycyjnie, jak zawsze bardzo ciekawie, prowadził redaktor WAMA-SPORT.pl – Marek Dabkus.

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~Kibic / 2017-10-08 22:37
Wielkie brawa dla "Juniora"... Pozostali panowie: czerwona kartka.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl