Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Tomasz Lenkiewicz | 2017-08-16 21:14 | Rozmiar tekstu: A A A

Deszcz i burze najlepiej przeczekać... w Muzeum Sportu

Olsztyn24
(fot. archiw. Muzeum Sportu)
Nie zawsze jest piękna, słoneczna pogoda, która sprzyja rekreacji i aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Dni pochmurne czy deszczowe można ciekawie spędzić w olsztyńskim Muzeum Sportu.

Z myślą o młodzieży, która spędza wakacje w mieście, Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie organizuje II etap zajęć „Lato w Muzeum Sportu”, który odbędą się od 21 do 31 sierpnia br. Pierwszy etap akcji odbył się w dniach 3–14 lipca br.

Celem akcji jest zapoznanie młodzieży z ideą olimpiad, historią Igrzysk Olimpijskich, zarówno letnich, jak i zimowych, poznanie warmińsko-mazurskich olimpijczyków oraz pamiątek związanych z ich sukcesami. Odwiedzającym zaprezentowane zostaną najnowsze eksponaty muzealne, które znalazły się w zbiorach muzeum dzięki X edycji konkursu „Moje sportowe pamiątki”. Dodatkową atrakcją zajęć będą konkursy plastyczne i historyczne o tematyce sportowej. Za najciekawsze prace przewidziane są symboliczne upominki oraz nagrody niespodzianki.
R E K L A M A
banner
Podczas spotkań w Muzeum Sportu będzie można porozmawiać o aktualnych wydarzeniach sportowych. Wkrótce m.in. rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn, które odbędą się w naszym kraju. W kadrze Polski znalazł się zawodnik Indykpolu AZS Olsztyn – Jakub Kochanowski.

Uczestnikom zajęć zaprezentowane zostaną też filmy o tematyce sportowej, które nadesłali uczestnicy I, II, III oraz IV edycji konkursu multimedialnego „Sportowcy Warmii i Mazur”. Zapoznać się będzie można z sylwetkami m.in. takich sportowców, trenerów czy nauczycieli jak: Mirosław Rybaczewski, Krzysztof Hołowczyc, Mieczysław Doroszuk, Piotr Żurawel czy Danuta Wierzbowska.

Pracownicy muzeum proszą, by grupy zorganizowane zapowiadały swoje przybycie wcześniej, kontaktują się z placówką telefonicznie pod numerami: (89) 533 17 47 lub 519 566 849.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl