Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2018-02-04 18:37 | Rozmiar tekstu: A A A

Jubileuszowa wenta dobroczynna przyniosła ponad 20 tysięcy złotych

Olsztyn24
XX Wenta Dobroczynna Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej | Więcej zdjęć »
Jubileuszowa, XX Wenta Dobroczynna Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej, odbyła się dzisiaj (4.02) w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Dochód z wenty przekazany będzie na wsparcie Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Ostródzie, które opiekuje się niepełnosprawnymi intelektualnie.

Główne środki zebrane dzisiaj przez organizatorów wenty pochodziły z licytacji fantów przekazanych Akcji Katolickiej przez znane osoby i lokalnych artystów. Wśród darczyńców byli m.in. małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda, była premier Beata Szydło, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, wojewoda warmińsko-mazurski, nuncjusz apostolski w Polsce, metropolita warmiński, prezydent Olsztyna, burmistrz Ostródy, starosta Ostródzki i wójt gminy Ostróda. Niespodziewanie lista fantów została wzbogacona przez muzyczną gwiazdę wenty - zespół Pectus. Muzycy przeznaczyli na licytację kalendarz zespołu w pakiecie ze spotkaniem z członkami zespołu. Ten „fant” został wylicytowany za kwotę 1 tys. zł. Licytacja wszystkich fantów przyniosła 20 tys. złotych. Duża w tym zasługa prowadzącego aukcje, wywodzącego się z Olsztyna aktora Pawła Burczyka.

Dochód z wenty wzrośnie co najmniej o kilka tysięcy złotych, bowiem do dochodów wydarzenia należy doliczyć wpływy ze sprzedaży biletów, z loterii fantowej (w której główną nagrodą była pielgrzymka do grobu św. Jana Pawła II w Rzymie), ze sprzedaży wyrobów rękodzieła wykonanych przez podopiecznych Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz z funkcjonowania kawiarenki. Ostateczną kwotę uzyskaną podczas XX Wenty Dobroczynnej poznamy za jakiś czas.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
XX Wenta Dobroczynna Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej

04-02-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl