Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2018-02-07 14:31 | Rozmiar tekstu: A A A
Przyjdź, poznaj, eksperymentuj!

Centrum Nauki Kopernik z wystawą w Dywitach

Olsztyn24
(fot. archiw. Olsztyn24) | Więcej zdjęć »
Tablica Galtona, szyfry, kula plazmowa, czy stanowisko próżniowe – to zaledwie fragment interaktywnej wystawy „Eksperymentuj!” Centrum Nauki Kopernik, która będzie dostępna w terminie 19-20 lutego w Dywitach. Wystawę, której sprowadzenie jest efektem współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Gmina Dywity zaprezentuje w szkole, gdzie powstaje obserwatorium astronomiczne.

Najmłodszych, ale również tych starszych mieszkańców gminy Dywity i gości czeka już wkrótce wielka przygoda z nauką. W dniach 19-20 lutego w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Dywitach rozlokowana zostanie objazdowa wystawa interaktywna „Eksperymentuj!” z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. A na niej prawie 20 interaktywnych eksponatów do eksperymentowania i zaskakującego doświadczania nauki. Będzie m.in. Tablica Galtona, która obrazuje za pomocą spadających kulek tzw. rozkład Gaussa, uwięziona piłka, wirujące krzesełko, kula plazmowa czy półkule magdeburskie i trójwymiarowe ciało ludzkie do składania. Podpowiadać z boku i przybliżać zasady działania na poszczególnych stanowiskach będą uczestnikom trzej edukatorzy z Centrum Nauki Kopernik. Szkoła w Dywitach nie przez przypadek będzie gospodarzem wystawy.

– To nasza innowacyjna i nowoczesna placówka, w której już za kilka miesięcy ruszy obserwatorium astronomiczne – mówi Jacek Szydło, wójt gminy Dywity. – To szkoła z dwujęzycznymi oddziałami, która jest ciekawa nowinek oraz wiedzy matematyczno-fizycznej podanej w interesujący sposób.
R E K L A M A
banner
Wystawa będzie dostępna głównie dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Dywity, ale w poniedziałek (19.02) w godz. 16–18 będą je mogły odwiedzić całe rodziny i osoby z zewnątrz. Wstęp wolny!

Wystawa przyjedzie do Dywit dzięki współpracy gminy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które finansuje prezentację. W ciągu godziny z wystawy może skorzystać 60 – 70 osób. Chodzi tu głównie o komfort zwiedzania i zapewnienie zwiedzającym bezpieczeństwa.

Warto wspomnieć, że uczniowie szkoły w Bukwałdzie (gm. Dywity) odwiedziły Centrum Nauki Kopernik w czerwcu 2011 roku, o czym informowaliśmy w Olsztyn24.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl