Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
UG Dywity | 2017-05-16 12:04 | Rozmiar tekstu: A A A
Kurator oświaty odwiedził rozbudowę nowoczesnej placówki

Obserwatorium astronomiczne w dywickiej szkole

Olsztyn24
Wizyta kuratora oświaty na budowie w Dywitach (fot. UG Dywity) | Więcej zdjęć »
W Dywitach trwa rozbudowa szkoły, w której powstanie m.in. sześć nowych  sal lekcyjnych, dwa oddziały przedszkolne, a także obserwatorium astronomiczne z obrotową kopułą i tarasem widokowym. Gmina przeznaczyła na to 7 mln zł.

Inwestycja podyktowana jest m.in. wzrostem liczby mieszkańców gminy Dywity. Zakłada ona również całkowitą modernizację sali gimnastycznej, w której powstanie trybuna dla widzów. Wydzielona zostanie też sala korekcyjna, a na prośbę rodziców i dyrekcji powstanie też mniejsza sala gimnastyczna o powierzchni 80 metrów kwadratowych. Inwestycja obejmie także modernizację stołówki szkolnej. Rozbudowę nowoczesnej szkoły podstawowej, bo taki status od września 2017 roku po reformie edukacji będzie miał obecny Zespół Szkół, odwiedził w poniedziałek (15.05) Marek Nowacki, warmińsko-mazurski kurator oświaty. Przyjechał on do Dywit na zaproszenie Jacka Szydło, wójta gminy Dywity.

– Za sprawą obserwatorium szkoła w Dywitach będzie zdecydowanie wyróżniać się na tle innych placówek – stwierdził po wizycie na placu budowy kurator Marek Nowacki. – Uczniowie będą mieli tu bardzo dobre warunki do nauki, ale również rozwijania pasji na zajęciach pozalekcyjnych.
R E K L A M A
banner
Inwestycje w infrastrukturę społeczną, w tym edukację stanowią duży udział w wydatkach gminy Dywity.

– Realizowana obecnie inwestycja to spory wydatek finansowy w budżecie, ale również uatrakcyjnienie oferty edukacyjnej wpisujące się w naszą strategie rozwoju – mówi wójt Jacek Szydło. – Innowacyjność jest obecnie w cenie, dlatego gmina stara się również o dodatkowe środki zewnętrzne na realizację rozbudowy szkoły, która ma być gotowa do końca 2017 roku.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl