Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2018-02-09 13:09 | Rozmiar tekstu: A A A

Ruszyły przygotowania do VII Majówki z łukiem i koniem na Polach Grunwaldzkich

Olsztyn24
Podpisanie listu intencyjnego i umowy w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Oficjalnie ruszyły przygotowania do siódmej już „Majówki z łukiem i koniem”, w ramach której na Polach Grunwaldzkich rozegrane zostaną Międzynarodowe Zawody Łucznictwa Konnego. Dzisiaj (9.02) w Olsztynie marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin podpisał w tej sprawie list intencyjny z Michałem Sanczenko, reprezentującym ośrodek łucznictwa konnego AMM Archery oraz Polskie Stowarzyszenie Łucznictwa Konnego. Jednocześnie dyrektor Muzeum Bitwy pod Grunwaldem Szymon Drej podpisał z Michałem Sanczenko umowę w sprawie współorganizacji tej największej w Polsce międzynarodowej imprezy z udziałem łuczników konnych.

- Czas leci bardzo szybko, Pamiętam 2011 rok, kiedy nasze muzeum uzyskało samodzielność i kiedy odbyły się pierwsze tego typu zawody, oczywiście dużo skromniejsze niż odbywają się w tej chwili. W tej chwili nasze zawody urosły do rangi jednych z największych tego typu zawodów w Europie - powiedział podczas podpisywania umów Szymon Drej, dyrektor Muzeum Bitwy pod Grunwaldem.

- Międzynarodowy wymiar tej imprezy jest bardzo istotny. Przez te kilka lat przez Pola Grunwaldzkie przewinęło się ponad 200 zawodników z blisko 20 państw - zauważył marszałek Gustaw Marek Brzezin. - Ważne jest też miejsce, gdzie rozgrywane są zawody - Pola Grunwaldzkie, miejsce ważne dla regionu, dla Polski, ale także dla historii średniowiecznej Europy.
R E K L A M A
banner
- W tym roku zapowiadają się bardzo ciekawe zawody. Będą to jedne z największych zawodów łucznictwa konnego nie tylko w Europie, ale również na świecie - poinformował Michał Sanczenko, odpowiedzialny za organizację zawodów łuczniczych. - Zgłosiło się do tej pory około 70 zawodników - ponad 40 z 15 krajów oraz czołówka polskich łuczników konnych. Historyczne miejsce zawodów - Grunwald, ma swoją aurę, ma specyficzną atmosferę, która przyciąga najlepszych z najlepszych. Będą wśród nich mistrzowie świata, mistrzowie Europy, ludzie, którzy zdobywali medale w łucznictwie na całym świecie. To gwarantuje wysoki poziom sportowy zawodów. Jest to też dobra promocja regionu.

W tym roku „Majówka z łukiem i koniem” odbędzie się w dniach 3-6 maja (czwartek-niedziela) na Polach Grunwaldzkich, a jej głównym punktem będą Międzynarodowe Zawody Łucznictwa Konnego (International Mounted Archery Games). Swój udział w zawodach zapowiedzieli m.in. łucznicy z Iranu, Australii, Węgier, Niemiec, Francji, Szwecji i Szwajcarii. Wśród uczestników będą m.in. Irańczyk Ali Ghoorchian - dwukrotny mistrz świata w łucznictwie konnym oraz najlepsza Polska zawodniczka - Anna Sokólska.

Zawodników będzie można podziwiać w 3 konkurencjach: węgierskiej, koreańskiej i grunwaldzkiej. W konkurencji węgierskiej trzeba wykazać się doskonałą techniką strzelania na dużych dystansach, w konkurencji koreańskiej trzeba wykazać się szybkostrzelnością, zaś konkurencja grunwaldzka to prawdziwy sprawdzian umiejętności łuczniczych i jeździeckich.

Dla publiczności, oprócz możliwości oglądania zawodów łuczniczych, przygotowano wiele innych atrakcji. Będzie m.in. możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w strzelaniu z łuku, będą konne przejażdżki, będą wykłady o historycznym łucznictwie konnym i zwiedzanie grunwaldzkiego muzeum.

Już dzisiaj, w imieniu organizatorów VII Majówki z łukiem i koniem zapraszamy w pierwszy majowy weekend na Pola Grunwaldzkie.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl