Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2018-02-10 16:23 | Rozmiar tekstu: A A A

Katarzyna Lubnauer spotkała się z dziennikarzami i mieszkańcami Olsztyna

Olsztyn24
Konferencja prasowa Katarzyny Lubnauer i Mirosława Pampucha | Więcej zdjęć »
Przygotowując się do tegorocznych wyborów samorządowych, przewodnicząca .Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer, wyruszyła w objazd po Polsce. Dzisiaj (10.02) dotarła do Olsztyna, gdzie w Hotelu Wileńskim spotkała się z mieszkańcami miasta. Spotkanie poprzedziła konferencja prasowa z udziałem Katarzyny Lubnauer i olsztyńskiego posła .Nowoczesnej Mirosława Pampucha.

- Za 9 miesięcy mamy wybory samorządowe, w związku z czym zaczynam objazd po całej Polsce - poinformowała dziennikarzy przewodnicząca .Nowoczesnej. - Chciałabym odwiedzić wszystkie większe miejscowości w ramach wyjazdu „Polska Nowoczesna. Tu jest przyszłość”. Pamiętajmy o tym, że to są bardzo ważne wybory - wybory, które zadecydują o naszej Polsce lokalnej, które jednocześnie dają nam szansę na to, żeby zatrzymać PiS i jego natarcie w całej Polsce. Teraz mamy w Polsce coś, co można nazwać skrajną nierównowagą: mamy tę samą władzę w Sejmie, w Senacie, u Prezydenta, ale również w tych organach, które nie pochodzą z demokratycznego wyboru. Mam tutaj na myśli Trybunał Konstytucyjny, media publiczne, jak również sądownictwo. To powoduje, że wybory samorządowe są szczególnie ważne. Dlatego .Nowoczesna zdecydowała się na budowę koalicji z Platformą Obywatelską - koalicji, która ma mieć charakter partnerski, koalicji, która ma charakter strategiczny. Musieliśmy zdecydować się na takie rozwiązanie dlatego, że uważamy, iż z jednej strony te wybory są bardzo ważne, a wyjątkowe czasy wymagają wyjątkowych rozwiązań, ale również dlatego, że uważamy, iż taka koalicja ma rzeczywiste szanse wyborcze ze względu na ordynację D`Hondta. Ta koalicja ma być otwarta na inne podmioty, zarówno na środowiska lewicowe, jak i środowiska społeczne, samorządowe, na ruchy kobiece, na wszystkich tych, którym na sercu leży dobro Polski.

Katarzyna Lubnauer dodała, że również w Olsztynie toczą się rozmowy koalicyjne z Platformą Obywatelską.
R E K L A M A
banner
- Również tutaj zastanawiamy się, kto będzie wspólnym kandydatem na prezydenta Olsztyna - powiedziała Lubnauer. - Bardzo ważne dla nas jest, żebyśmy wszędzie zaproponowali ludzi, którzy mają fajne rozwiązania dla Polski, również rozwiązania o charakterze programowym. Dlatego powstanie minimum programowe, wspólne dla .Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej, które zaprezentujemy zapewne w najbliższym tygodniu.

Przewodnicząca .Nowoczesnej odniosła się również do uchwalonej ostatnio nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, która - jej zdaniem - może mieć niekorzystny wpływ na sojusz militarny ze Stanami Zjednoczonymi.

Katarzyna Lubnauer odpowiadała też na pytania dziennikarzy dotyczące m.in. małego ruchu granicznego pomiędzy Warmią i Mazurami a Obwodem Kaliningradzkim, wysokich nagród przyznanych członkom polskiego rządu czy terminu zawarcia koalicji z Platformą Obywatelską.

Po konferencji prasowej Katarzyna Lubnauer spotkała się z mieszkańcami Olsztyna, którym m.in. wyjaśniła, dlaczego .Nowoczesna, która powstała jako alternatywa dla Platformy Obywatelskiej, teraz wchodzi w koalicję ze swoim politycznym rywalem.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [6]
~cd do kebitza / 2018-02-26 17:01
I nie pisz "czeka nas", bo nie gram w Twojej drużynie !
~pytanie do Kebitza / 2018-02-26 16:59
Lepiej być chorym anonimem, czy tetrykiem jak Ty, czy może raczej istotą na "PiS modłę"? Wybieram to drugie, bo ci występują z odkrytą twarzą. I jeszcze jedno - nie masz patentu na rozum człowieku ! Zatem wybierz kurs na spokój.
~olsztyniak / 2018-02-15 14:17
Nowoczesna powinna wspierać Muzeum Nowoczesności!
~Tokyo / 2018-02-12 16:56
Słabość opozycji jest siłą zwykłych obywateli. PiS rośnie w siłę, a spocone czoła PSL i PO coraz mniej starszą, a coraz bardziej śmieszą. Budziki nastawione na 5.30 i jakby mniej nowych zegarków.
~Ah / 2018-02-12 13:06
Panie Darku....
~Kebiz / 2018-02-12 11:41
Tzw "Nowoczesna" widzi mi się jako neoliberalna partyjka, która kisi się we własnym sosie i niewiele ma do zaoferowania zwykłemu obywatelowi, podobnie zresztą jak Platforma. Praktycznie czeka nas marazm i faszyzacja na PiS modłę.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa Katarzyny Lubnauer - przewodniczącej .Nowoczesnej

10-02-2018

image galeria
Spotkanie Katarzyny Lubnauer z mieszkańcami Olsztyna

10-02-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl