Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-11-16 15:40 | Rozmiar tekstu: A A A

.Nowoczesna podsumowuje dwa lata rządów Prawa i Sprawiedliwości

Olsztyn24
Poseł Mirosław Pampuch | Więcej zdjęć »
Właśnie minęły dwa lata rządu Prawa i Sprawiedliwości kierowanego przez Beatę Szydło. Na tę okoliczność opozycyjna .Nowoczesna przygotowała kolejne, czwarte już wydanie „Czarnej Księgi rządów PiS”. Dzisiaj (16.11) w Olsztynie tę księgę zaprezentował poseł .Nowoczesnej, Mirosław Pampuch.

- Od dwóch dni trwa prawdziwy festiwal związany z przedstawianiem osiągnięć rządu - powiedział Mirosław Pampuch. - My, jako .Nowoczesna, sukcesywnie przedstawiamy te elementy, które są związane z negatywnymi stronami działalności tego rządu. Opublikowaliśmy właśnie kolejną odsłonę „Czarnej księgi rządów PiS”. W ramach tej „Czarnej Księgi” przedstawiamy ocenę pracy rządu i poszczególnych ministerstw, jak również te działania, które w sposób bardzo negatywny wpisały się w nasze życie, zarówno polityczne, jak i w życie poszczególnych osób.

Czterdziestostronicowe opracowanie ekspertów .Nowoczesnej rozpoczyna słowo wstępne przewodniczącego partii Ryszarda Petru. Czytamy tam m.in. „Za nami dwa lata rządów Prawa i Sprawiedliwości. Półmetek, po którym formacja odpowiedzialna za polityczne, gospodarcze i społeczne zniszczenie kraju odejdzie w polityczny niebyt lub... na fali kolejnych populistycznych haseł i przy pomocy zawłaszczonych instytucji państwowych przejmie władzę na kolejne lata. Polska znajduje się na historycznym zakręcie. Na naszych oczach miesiąc po miesiącu, ustawa po ustawie, zmienia się ustrój naszego kraju. Po raz pierwszy od trzech dekad prawdziwej wolności, demokracji i szerokiej drogi szybkiego rozwoju możemy utracić nasze największe zdobycze: bezpieczeństwo gospodarcze wynikające z sojuszy w Unii Europejskiej, znaczenie w sojuszach militarnych i możliwości dalszego rozwoju kraju zwiększające zamożność jego obywateli”.
R E K L A M A
banner
W księdze znajdziemy też całkiem bogatą listę zarzutów kierowanych zarówno do całego rządu, jak i do poszczególnych ministrów. Listę rozpoczynają zarzuty o psucie gospodarki, powiększanie deficytu budżetowego, spadek stopy inwestycji do poziomu najniższego od 1996 roku. Kolejne grupa zarzutów dotyczy polityki zagranicznej. Eksperci .Nowoczesnej podkreślają zepsucie przez ministra spraw zagranicznych relacji z zachodnioeuropejskimi partnerami - Niemcami i Francją, jak również z Ukrainą. Pozycję Polski w Unii Europejskiej eksperci ocenili jako dramatycznie niską.

Inny z kluczowych obszarów państwa, który - zdaniem .Nowoczesnej - został poszkodowany przez PiS to obronność. Tutaj zarzuty dotyczą m.in. wstrzymania modernizacji technicznej Wojska Polskiego oraz odejść ze służby doświadczonych dowódców. Reformę oświaty autorzy „Czarnej Księgi” uznali za katastrofę. Podnieśli też zarzuty o niespotykane po 1989 roku upartyjnienie państwa, a w szczególności mediów publicznych i spółek Skarbu Państwa. Za najgroźniejszy dla państwa przejaw upartyjnienia uznali demontaż Trybunału Konstytucyjnego i próby podporządkowania PiS-owi systemu sądowniczego. „Po raz pierwszy od 1989 roku władza tak zdecydowanie zakwestionowała podstawy ustrojowe naszego państwa” - napisano w „Czarnej Księdze”.

Więcej o podsumowaniu przez .Nowoczesną dwóch lat rządów Prawa i Sprawiedliwości można przeczytać w „Czarnej Księdze rządów PiS”, która opublikowana jest na stronie internetowej .Nowoczesnej. Zachęcamy również do obejrzenia naszej wideorelacji z całej, dzisiejszej konferencji prasowej posła Mirosława Pampucha.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa posła Mirosława Pampucha [16.11.2017]

16-11-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl