Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-10-17 15:31 | Rozmiar tekstu: A A A

.Nowoczesna chce pomóc byłym mundurowym odzyskać emerytury i renty

Olsztyn24
Konferencja prasowa w biurze poselskim Mirosława Pampucha w Olsztynie | Więcej zdjęć »
.Nowoczesna Ryszarda Petru chce pomóc byłym funkcjonariuszom służb mundurowych odzyskać emerytury i renty, które stracili w związku z wejściem w życie 1 października tego roku zmiany ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy policji i służb specjalnych oraz ich rodzin, potocznie nazywanej ustawą dezubekizacyjną. Mówił o tym dzisiaj (17.10) olsztyński poseł .Nowoczesnej Mirosław Pampuch, podczas zorganizowanej w Olsztynie konferencji prasowej, z udziałem osób, które wspomniana ustawa dotknęła osobiście.   

- Nie może być takiej sytuacji, że ustawa wprowadza odpowiedzialność zbiorową - mówił Poseł Pampuch. - Jeżeli były osoby, które zostały zatrudnione w Służbie Bezpieczeństwa i one działały na niekorzyść państwa polskiego i jego obywateli, to te osoby powinny ponieść zasłużoną karę. Natomiast jeżeli te osoby zostały pozytywnie zweryfikowane w roku 1990, to one pracowały na rzecz suwerennego państwa polskiego. Praca na rzecz suwerennego państwa polskiego nie może być dezawuowana i za tę pracę zmniejszane świadczenia emerytalne. A właśnie z takimi sytuacjami mamy do czynienia.

- Mówiąc prościej, państwo polskie weryfikując pozytywnie funkcjonariuszy służb mundurowych w roku 1990 zawarło z nimi umowę - pracujcie dalej na rzecz bezpieczeństwa obywateli, a my darujemy wam te winy, które były przed rokiem 90. Obecnie, na skutek ustawy ministra Błaszczaka, to przyrzeczenie państwa polskiego jest łamane - podsumował poseł.
R E K L A M A
banner
Jak poinformował poseł Pampuch, biura poselskie posłów .Nowoczesnej w całym kraju będą przyjmowały osoby, które zostały pokrzywdzone zmianą przepisów o zaopatrzeniu emerytalnym służb mundurowych. W tych biurach zainteresowani będą mogli uzyskać wzory pism o ponowną weryfikację decyzji ZUS ustalającej wysokość emerytury lub renty, jak również wzory pozwów do sądu okręgowego.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [6]
~zbieramy podpisy / 2017-10-20 11:24
http://trybuna.info/polska/6370-zbieramy-podpisy
~list do parlamentarzystów / 2017-10-19 15:16
http://zbfsop.pl/index.php/833-skazani-bez-sadu-list-otwarty-do-parlamentarzystow-rp
~zez / 2017-10-19 14:44
Fakt jest faktem że mundurowych pozytywnie zweryfikowanych oszukano , skrzywdzono.Państwo zatrudniając ich gwarantowało swoim majestatem prawo do emerytur itp spraw, a jest jak jest.Hańba.
~Lucy / 2017-10-19 09:45
Nowoczesna odsłania się w całej krasie. Kolejny ich krok do wyzerowania całkowitego w następnych sondażach.
~zweryfikowany -oszukany / 2017-10-18 15:20
REPRESJE JAKO PRAWORZĄDNOŚĆ "Pozytywnie zweryfikowani funkcjonariusze organów bezpieczeństwa państwa w roku 1990 to ludzie, którzy przed żadnym niezawisłym sądem nie zostaliby uznani za winnych łamania prawa, stosowania przemocy i naruszania godności człowieka - to jest za czyny o znamionach określonych w preambule niegodziwej ustawy z dnia 23 stycznia 2009 roku, a potęgującej jej skutki przez ustawę Sejmu RP z dnia 16 grudnia 2016 roku. Ustawa z dnia 16 grudnia 2016 roku wprowadza pojęcie "służby na rzecz państwa totalitarnego". Czy Polska Rzeczpospolita Ludowa była państwem totalitarnym? – przeczy temu wiele opinii znanych autorytetów naukowych. Sformułowanie po prostu wymyślone przez ustawodawcę na potrzebę doraźnej zemsty politycznej. Telewizja REPUBLIKA informuje: „Jutro nastanie wreszcie sprawiedliwość. Ponad 39 tys. ubeków straci swoje wysokie emerytury. Nowa ustawa wchodzi w życie w dniu jutrzejszym, czyli 1 października .To naprawdę piękny dzień”. http://telewizjarepublika.pl/jutro-nastanie-wreszcie-sprawiedliwosc-ponad-39-tys-ubekow-straci-swoje-wysokie-emerytury,54594.html
~Aha / 2017-10-17 21:38
Kolejny krok do bycia niewybieralnym.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa posła .N Mirosława Pampucha [17.10.2017]

17-10-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl