Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Krzysztof Kozłowski | 2018-02-11 14:10 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyńscy szabliści walczyli o Puchar Polski juniorów młodszych w szabli

Olsztyn24
Niespełna 13-letnia Aniela Kozłowska awansowała do najlepszej 16 turnieju po wygranej z dużo starszą Julią Szymańską
W sobotę (10.02) w Koninie odbył się Puchar Polski III juniorów młodszych w szabli - trzeci turniej klasyfikacyjny tej kategorii wiekowej obejmującej roczniki 2001-2003. Prawo startu w turnieju mieli również zawodnicy z młodszej kategorii wiekowej młodzik. W Pucharze Polski wystartowało w sumie 66 zawodniczek z całej Polski. Olsztyński klub UKS Hajduczek reprezentowało 5 szablistek, UKS Ripostę - 3. W reprezentacji UKS Hajduczek znaleźli się: Weronika Borkowska, Pola Domżalska, Nina Kondrusik (młodzik 2004 r.), Aniela Kozłowska (młodzik 2005 r.) i Klaudia Malgrem.

Po walkach grupowych wszystkie szablistki Hajduczka zakwalifikowały się do fazy play-off. W walce tabeli 64 Pola przegrała pierwszą walkę z Kingą Suszyńską 3:15, Weronika Borkowska z Natalią Koziarską (KKSZ Konin) 14:15, a Nina Kondrusik z Marią Oudejans (AZS AWF Warszawa) 12:15.

Ze względu na dobrą lokatę po fazie grupowej Klaudia Malgrem od razu walczyła w fazie 32 play-off. Tu spotkała się z Aleksandrą Romańczyk (UKS Riposta Olsztyn) przegrywając po wyrównanej walce 14:15.
R E K L A M A
banner
Najlepiej z zawodniczek UKS Hajduczek Olsztyn wypadła w turnieju młodziczka Aniela Kozłowska. Po niezbyt udanych walkach w grupach, w fazie play-off 64 walczyła z Justyną Nowik (UKS 13 Białystok), wygrywając 15:5. Następnie pokonała Julię Szymańską (KKSZ Konin) 15:12, by w walce o ćwierćfinał ulec przyszłej finalistce turnieju Zuzannie Lenkiewicz (TMS Sosnowiec) 9:15. Aniela ostatecznie zakończyła turniej na 15. miejscu.

W najlepszej 16 turnieju zakończyły rywalizację dwie zawodniczki UKS Riposta Olsztyn. Do fazy play-off nie zakwalifikowała się Dominika Szymaniak. Jej dwie klubowe koleżanki Dominika Trager i Aleksandra Romańczyk weszły do fazy pucharowej. Romańczyk pokonała w pierwszej walce Weronikę Kołucką (OŚ AZS Poznań) 15:3, następnie Klaudię Malgrem (UKS Hajduczek Olsztyn) 15:14, by w walce o ćwierćfinał ulec Emilii Rowińskiej (AZS AWF Warszawa) 13:15. Dominika walczyła z: Jagodą Skowrońską (AZS AWF Warszawa) 15:10, następnie Alicję Papuzińską (KKSZ Konin) 15:10, by w walce o ćwierćfinał uznać wyższość Pauliny Porady (TMS Sosnowiec) 13:15.

Trzy zawodniczki z Olsztyna w najlepszej 16 turnieju to bardzo dobry wynik naszych szablistek. Muszą walczyć z zawodniczkami, które trenują w klubach, mających znacznie wyższe dofinansowanie ze strony miasta. Dzięki temu kluby moją możliwość zatrudnienia po 5 trenerów.

- Dwa kluby z Sosnowca mają dofinansowanie w wysokości 100 tys. zł, jeden klub z Białegostoku 90 tys. Dwa kluby z Olsztyna otrzymały 25 tys. zł. Oczywiście jesteśmy wdzięczni za pomoc, ale ona nie pozwala na rozwój tej dyscypliny sportu w naszym mieście - uważa Krzysztof Kozłowski, rzecznik prasowy UKS Hajduczek Olsztyn.

Bardzo dobrze oceniają występ swoich zawodników trenerzy obu klubów. Kazimierz Zaręba, trener kadry województwa warmińsko-mazurskiego i UKS Riposta Olsztyn nie ukrywał zadowolenia z wprowadzenia trzech zawodniczek do najlepszej 16 turnieju. Podobnie trener UKS Hajduczek Olsztyn Adam Sobczyk.

- Obecnie z naszymi zawodniczkami pracują dwaj trenerzy z Warszawy, Robert Mrówczyński i Adam Sęczek. To ogromny wysiłek przede wszystkim rodziców, którzy chcą stworzyć jak najlepsze warunki treningów dla swoich dzieci. Nasze szablistki podczas turnieju wspomagał trener Robert Mrówczyński. Dziękuję mu za to - podkreśla Adam Sobczyk.

Dzięki współpracy z trenerami z Warszawy, aż 9 z tego klubu zakwalifikowało się na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, która w 2018 roku odbędzie się w Koninie. W rywalizacji w turnieju indywidualnym, oprócz dwóch zawodniczek UKS Riposta Olsztyn (Dominika Trager i Aleksandra Romańczyk), wystąpią szabliści z UKS Hajduczek Olsztyn: Weronika Borkowska, Pola Domżalska, Aniela Kozłowska, Nina Kondrusik, Klaudia Malgrem, Mikołaj Jurkiewicz, Piotr Kozłowski, Filip Kusak i Krzysztof Rychta.

- Wszystko dzięki determinacji trenerów i niezwykłej pracy zawodników. To historyczny wynik - zauważa Adam Sobczyk.

Krzysztof Kozłowski

******

Wyniki Pucharu Polski III juniorów młodszych w Koninie

1. miejsce - Roksana Bartosz - Dragon Łódź
2. miejsce - Zuzanna Lenkiewicz - TMS Sosnowiec.
3. miejsce - Julia Cieślar - Zagłębiowski Klub Szermierczy
3. miejsce - Emilia Rowińska -A ZS AWF Warszawa
...
13. miejsce - Aleksandra Romańczyk - Riposta Olsztyn
14. miejsce - Dominika Trager – Riposta Olsztyn
15. miejsce - Aniela Kozłowska - UKS Hajduczek Olsztyn
20. miejsce - Klaudia Malgrem - UKS Hajduczek Olsztyn
33. miejsce - Weronika Borkowska - UKS Hajduczek Olsztyn
34. miejsce - Nina Kondrusik - UKS Hajduczek Olsztyn
36. miejsce - Pola Domżalska - UKS Hajduczek Olsztyn
49. miejsce - Dominika Szymaniak - Riposta Olsztyn

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl