Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2018-02-11 16:15 | Rozmiar tekstu: A A A

Muzeum Warmii i Mazur zorganizowało pokaz specjalny ubiegłorocznych nabytków

Olsztyn24
Pokaz specjalny w Muzeum Warmii i Mazur | Więcej zdjęć »
Od czwartku (8.11) w salach kopernikowskich olsztyńskiego zamku można oglądać wystawę ubiegłorocznych nabytków i obiektów zakonserwowanych w Muzeum Warmii i Mazur w 2017 roku. Dzisiaj (11.02) muzealnicy zaprosili miłośników regionalnej historii na pokaz specjalny, na którym zaprezentowali najcenniejsze z obiektów, które wzbogaciły zbiory muzeum w ubiegłym roku.

- W roku 2017 Muzeum Warmii i Mazur wzbogaciło swoje zbiory o ponad 500 obiektów - poinformował Piotr Żuchowski, dyrektor Muzeum Warmii i Mazur, otwierając dzisiejszy pokaz. - Dzisiaj inwentarz Muzeum Warmii i Mazur to ponad 120 tysięcy muzealiów. Jesteśmy więc nie tylko największą instytucją kultury w regionie, ale też muzeum, które posiada największe, najbogatsze zbiory. 70% ubiegłorocznych nabytków to obiekty otrzymane w darze, które zostały nam przekazane przez mecenasów. Wszystkim dzisiaj bardzo, bardzo dziękuję.

Na dzisiejszy pokaz muzealnicy przygotowali prelekcje o wybranych eksponatach. Można więc było nie tylko bezpośrednio zetknąć się z cennymi obiektami, ale także posłuchać o ich pochodzeniu, historii czy okolicznościach przejęcia do muzealnych zbiorów.
R E K L A M A
banner
Więcej o dzisiejszym pokazie w muzeum na naszych zdjęciach i filmach.

Przypominamy, że wystawę ubiegłorocznych nabytków Muzeum Warmii i Mazur będzie można oglądać do 18 lutego. Potem większość z nich trafi do muzealnych magazynów. Warto więc jeszcze przez najbliższy tydzień zajrzeć do sal kopernikowskich olsztyńskiego zamku, by skorzystać z niepowtarzalnej okazji zobaczenia na własne oczy zabytków dokumentujących historię Warmii i Mazur.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Pokaz specjalny nabytków Muzeum Warmii i Mazur w 2017 r. (1)

11-02-2018

image galeria
Pokaz specjalny nabytków Muzeum Warmii i Mazur w 2017 r. (2)

11-02-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl