Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2018-02-12 15:48 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyńskie starostwo zorganizowało akcję poboru krwi

Olsztyn24
Akcja poboru krwi w Starostwie Powiatowym w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Sala sesyjna olsztyńskiego starostwa zamieniła się dzisiaj (12.02) na kilka godzin w ambulatorium, w którym każdy chętny mógł honorowo oddać krew. Była to kolejna akcja poboru krwi zorganizowana przez starostwo w porozumieniu z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie.

- Olsztyńskie starostwo często włącza się w akcje poboru krwi, bo jest to działanie prozdrowotne, służące ochronie życia i zdrowia naszych mieszkańców - powiedziałan nam Małgorzata Górska, inspektor ds. ochrony zdrowia w Starostwie Powiatowym w Olsztynie. - Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w regionie olsztyńskim jest jedno, a ludzi potrzebujących krwi dużo. Dlatego różne instytucje wspomagają centrum organizując u siebie takie wyjazdowe punkty poboru krwi. Również my, udostępniając pomieszczenia na zorganizowanie takich punktów, czy pozwalając na zaparkowanie na parkingu pod starostwem krwiobusu pomagamy w zbiórce tego bezcennego leku. Oczywiście większość honorowych krwiodawców zgłaszających się do takich punktów poboru krwi to pracownicy starostwa, chociaż zapraszamy też do oddania krwi pracowników zaprzyjaźnionych z nami służb i instytucji.

Jak poinformowali nas pracownicy RCKiK, każda inicjatywa zorganizowania poboru krwi poza siedzibą centrum jest skwapliwie wykorzystywana, bo chociaż zapasy olsztyńskiego banku krwi nie są aktualnie nadzwyczaj małe, to nie można też powiedzieć, by osoby odpowiedzialne za te zapasy mogły spać spokojnie. Szczególnie poszukiwana jest krew z ujemnym Rh.
R E K L A M A
banner
W ciągu 3,5 godziny dzisiejszej akcji w starostwie krew oddało blisko 20 osób. Małgorzata Górska zapowiedziała, że będą kolejne akcje krwiodawcze. Najbliższa już na wiosnę.

Oprócz punktu poboru krwi, w sali sesyjnej starostwa ustawiono też stoisko promocyjne Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie. Odwiedzający to stoisko mogli zmierzyć ciśnienie tętnicze oraz ilość tlenku węgla (powszechnie znanego jako czad) w wydychanym powietrzu.

- Osoby palące mogą się przekonać, że ich wydechu tlenku węgla jest dosyć sporo - powiedziała obsługijąca stanowisko Sanepidu Kamila Rucińska. - Mamy nadzieję, że wynik tego badania na nich podziała i że zaprzestaną palenia papierosów.

Na stoisku Sanepidu można też było uzyskać materiały informacyjne na temat przeciwdziałania uzależnieniu od tytoniu, alkoholu i środków psychoaktywnych, w tym dopalaczy, a także o zagrożeniach związanych z zakażeniami przenoszonymi przez krew oraz zagrożeniach zakażeniem wirusem HIV.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Akcja poboru krwi w Starostwie Powiatowym w Olsztynie

12-02-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl