Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2018-02-20 13:42 | Rozmiar tekstu: A A A
Naukowa przygoda w Dywitach

Interaktywna wystawa z Centrum Nauki Kopernik w Dywitach

Olsztyn24
Interaktywna wystawa z Centrum Nauki Kopernik w Dywitach (fot. UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Duże zainteresowanie i okrzyki zachwytu towarzyszyły najmłodszym mieszkańcom gminy Dywity, którzy od rana w poniedziałek (19.02) aktywnie zwiedzali i eksplorowali Naukobus, czyli interaktywną wystawę z Centrum Nauki Kopernik.

Wystawa zawitała na dwa dni do sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Dywitach. Największy aplauz uczniów wzbudzała kula plazmowa z wyładowaniami, trójwymiarowy model anatomiczny ludzkiego ciała, czy fruwająca piłka.

Na interaktywnej wystawie „Eksperymentuj!”, która jest dostępna w Dywitach w dniach 19-20 lutego znajduje się aż 18 interaktywnych stanowisk. Uczniowie, którzy odwiedzili ją w poniedziałek, chętnie rozwiązywali łamigłówki, próbowali samodzielnie poznawać prawa fizyki, przyrody i matematyki na interesujących eksponatach.
R E K L A M A
banner
– Wow! Jest super! Fajnie, że mogliśmy tu przyjść – mówi Michał, jeden z uczniów. – Interesuję się nauką i eksperymentami, a w przyszłości chcę zostać inżynierem.

Przez dwa dni wystawę, którą sfinansowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego obejrzy ponad 1000 uczniów szkół z terenu gminy Dywity. Dodatkowo w poniedziałek (19.02) w godz. 16-18 wystawa była dostępna dla wszystkich chętnych z zewnątrz.

Na otwarciu wystawy obecni byli: Michał Wypij, doradca wicepremiera Jarosława Gowina w MNiSW, Daniel Zadworny, zastępca wójta gminy Dywity, Ewa Romanowska, dyrektor SP Dywity i Marcin Zarnowski, przewodniczący Rady Rodziców.

– Cieszę się, że dzięki współpracy z Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwem Nauki nasi uczniowie mogli skorzystać z tak interesującej wystawy – mówi Daniel Zadworny, zastępca wójta. – Od wielu lat dbamy o to, żeby nasza młodzież w sposób nieszablonowy poznawała naukę, a w szczególności przedmioty ścisłe. Kilka lat temu gimnazjaliści z Dywit i Tuławek poznawali prawa fizyki i matematykę latając samolotami i szybowcami w projekcie Akademia Wysokich Lotów.

Szkoła w Dywitach nie przez przypadek była gospodarzem wystawy.

– To nasza innowacyjna i nowoczesna placówka, w której już za kilka miesięcy ruszy obserwatorium astronomiczne – mówi Jacek Szydło, wójt gminy Dywity. – To szkoła z dwujęzycznymi oddziałami, która jest ciekawa nowinek oraz wiedzy matematyczno-fizycznej podanej w interesujący sposób.

Przez dwa dni trwania wystawy wszystkim zwiedzającym towarzyszą trzej edukatorzy z Centrum Nauki Kopernik, którzy pomagają zrozumieć zasady działania poszczególnych eksponatów i przybliżali zjawiska naukowe. Wystawa podróżuje po Polsce w ramach projektu Naukobus, realizowanego przez Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W tym roku trafi do 160 małych miejscowościach w całej Polsce.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl