Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2018-02-23 15:44 | Rozmiar tekstu: A A A

Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka z wizytą w Olsztynie

Olsztyn24
Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Z jednodniową wizytą w Olsztynie przebywa dzisiaj (23.02) Stanisław Tyszka, wicemarszałek Sejmu RP z ramienia Ruchu Kukiz`15. Towarzyszą mu prof. Grzegorz Górski i olsztyński poseł Kukiz`15 Andrzej Maciejewski.

Oficjalnym powodem przyjazdu wicemarszałka do Olsztyna jest udział w zorganizowanym przez Kukiz`15 na Wydziale Prawa i Administracji UWM w Olsztynie seminarium zatytułowanym „Kierunki przebudowy administracji publicznej w Polsce. W 20. rocznicę II-go etapu reformy samorządu terytorialnego”. Podobne seminaria Kukiz`15 zamierza zorganizować w kilkunastu miejscowościach w kraju, a wypracowane podczas seminariów wnioski wykorzystać do przygotowania programu wyborczego stowarzyszenia na zbliżające się wybory samorządowe.

- Cieszę się, że mogę być w Olsztynie zorganizowanej przez Kukiz`15 debacie dotyczącej samorządu terytorialnego - powiedział Stanisław Tyszka podczas briefingu prasowego otwierającego program pobytu wicemarszałka w Olsztynie. - Debata dotyczy potencjalnych zmian ustroju lokalnej administracji publicznej w 20. rocznicę II reformy samorządu terytorialnego. Będziemy dyskutowali z samorządowcami, z naukowcami o tym czy powiaty mają sens, czy nie należałoby ich zlikwidować, albo zredukować ich liczby. Będziemy też dyskutowali o tym, jak powinna wyglądać administracja na poziomie województw, czy ten podział administracji na rządową i samorządową ma sens, jak powinny wyglądać ich relacje wobec tego, że widzimy w Polsce bardzo poważny problem braku współpracy różnych poziomów administracji rządowej i samorządowej w rozwiązywaniu podstawowych problemów mieszkańców. W kontekście zbliżających się wyborów samorządowych będziemy mówili o transparentności wydatków samorządowych, o likwidacji marnotrawstwa i różnych układów, koterii na poziomie spółek samorządowych.
R E K L A M A
banner
Stanisław Tyszka podkreślił też, że Kukiz`15 jest jedynym ugrupowaniem, które inicjuje poważną debatę z udziałem naukowców i samorządowców o ustroju administracji publicznej i samorządach. Taką debatę zainicjował prof. Grzegorz Górski, z Kolegium Jagiellońskiego Toruńskiej Szkoły Wyższej.

- Kukiz`15 jest ugrupowaniem zupełnie nowego typu w polskiej polityce - dodał wicemarszałek Tyszka. - Chcemy wnieść nową jakość również do polityki samorządowej. Dlatego uruchomiliśmy serwis samorzadyzkukizem.pl, przez który zapraszamy wszystkich, którzy chcą wpłynąć na swoje małe ojczyzny i pomagać nam budować trzecią siłę polityczną, która powstrzyma partyjny marsz przez Polskę samorządową.

Podobne do olsztyńskiego seminarium odbyło się już w Szczecinie, następne będą w Toruniu i Gdańsku.

W programie pobytu Stanisław Tyszki jest również popołudniowe spotkanie otwarte z wyborcami okręgu wyborczego nr 35 i sympatykami Stowarzyszenia Kukiz`15. Spotkanie rozpocznie się o 17.00 w Izba Rzemiosła przy ul. Prostej w Olsztynie.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [4]
~pp / 2018-02-23 22:05
Desant z PSL-u ?
~ever / 2018-02-23 19:06
Sorry, to nie Procyk, to jednak Hećman z PSL, burmistrz Kętrzyna.
~ever / 2018-02-23 19:03
Procyk się odnalazł na widowni?
~Jacek / 2018-02-23 18:17
Koterie na poziomie spółek samorządowych? ! Super. Bierzcie sie za to !
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Briefing prasowy wicemarszałka Sejmu Stanisława Tyszki w Olsztynie

»

23-02-2018

image
Seminarium Samorządowe z udziałem wicemarszałka Stanisława Tyszki

»

23-02-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl