Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2018-02-23 15:44 | Rozmiar tekstu: A A A

Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka z wizytą w Olsztynie

Olsztyn24
Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Z jednodniową wizytą w Olsztynie przebywa dzisiaj (23.02) Stanisław Tyszka, wicemarszałek Sejmu RP z ramienia Ruchu Kukiz`15. Towarzyszą mu prof. Grzegorz Górski i olsztyński poseł Kukiz`15 Andrzej Maciejewski.

Oficjalnym powodem przyjazdu wicemarszałka do Olsztyna jest udział w zorganizowanym przez Kukiz`15 na Wydziale Prawa i Administracji UWM w Olsztynie seminarium zatytułowanym „Kierunki przebudowy administracji publicznej w Polsce. W 20. rocznicę II-go etapu reformy samorządu terytorialnego”. Podobne seminaria Kukiz`15 zamierza zorganizować w kilkunastu miejscowościach w kraju, a wypracowane podczas seminariów wnioski wykorzystać do przygotowania programu wyborczego stowarzyszenia na zbliżające się wybory samorządowe.

- Cieszę się, że mogę być w Olsztynie zorganizowanej przez Kukiz`15 debacie dotyczącej samorządu terytorialnego - powiedział Stanisław Tyszka podczas briefingu prasowego otwierającego program pobytu wicemarszałka w Olsztynie. - Debata dotyczy potencjalnych zmian ustroju lokalnej administracji publicznej w 20. rocznicę II reformy samorządu terytorialnego. Będziemy dyskutowali z samorządowcami, z naukowcami o tym czy powiaty mają sens, czy nie należałoby ich zlikwidować, albo zredukować ich liczby. Będziemy też dyskutowali o tym, jak powinna wyglądać administracja na poziomie województw, czy ten podział administracji na rządową i samorządową ma sens, jak powinny wyglądać ich relacje wobec tego, że widzimy w Polsce bardzo poważny problem braku współpracy różnych poziomów administracji rządowej i samorządowej w rozwiązywaniu podstawowych problemów mieszkańców. W kontekście zbliżających się wyborów samorządowych będziemy mówili o transparentności wydatków samorządowych, o likwidacji marnotrawstwa i różnych układów, koterii na poziomie spółek samorządowych.
R E K L A M A
banner
Stanisław Tyszka podkreślił też, że Kukiz`15 jest jedynym ugrupowaniem, które inicjuje poważną debatę z udziałem naukowców i samorządowców o ustroju administracji publicznej i samorządach. Taką debatę zainicjował prof. Grzegorz Górski, z Kolegium Jagiellońskiego Toruńskiej Szkoły Wyższej.

- Kukiz`15 jest ugrupowaniem zupełnie nowego typu w polskiej polityce - dodał wicemarszałek Tyszka. - Chcemy wnieść nową jakość również do polityki samorządowej. Dlatego uruchomiliśmy serwis samorzadyzkukizem.pl, przez który zapraszamy wszystkich, którzy chcą wpłynąć na swoje małe ojczyzny i pomagać nam budować trzecią siłę polityczną, która powstrzyma partyjny marsz przez Polskę samorządową.

Podobne do olsztyńskiego seminarium odbyło się już w Szczecinie, następne będą w Toruniu i Gdańsku.

W programie pobytu Stanisław Tyszki jest również popołudniowe spotkanie otwarte z wyborcami okręgu wyborczego nr 35 i sympatykami Stowarzyszenia Kukiz`15. Spotkanie rozpocznie się o 17.00 w Izba Rzemiosła przy ul. Prostej w Olsztynie.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Briefing prasowy wicemarszałka Sejmu Stanisława Tyszki w Olsztynie

23-02-2018

image galeria
Seminarium Samorządowe z udziałem wicemarszałka Stanisława Tyszki

23-02-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl