Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2018-02-24 13:16 | Rozmiar tekstu: A A A

W Olsztynie rozpoczęły się V Dni Seweryna Pieniężnego

Olsztyn24
Szlak Seweryna Pieniężnego: spotkanie przy grobie Seweryna Pieniężnego | Więcej zdjęć »
W Olsztynie rozpoczęły się Dni Seweryna Pieniężnego - redaktora dziennikarza, redaktora i wydawcy „Gazety Olsztyńskiej” w latach 1886-1939. Organizatorem odbywających się po raz piąty uroczystości jest olsztyński oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, którego Seweryn Pieniężny młodszy jest patronem.

Dwudniowe uroczystości zorganizowano w przypadającą dzisiaj (24.02) 78. rocznicę śmierci i jutrzejszą (25.02) 128. rocznicę urodzin Seweryna Pieniężnego. Dzisiejsze uroczystości obejmują przede wszystkim przejście olsztyńskim Szlakiem Seweryna Pieniężnego, podczas którego uczestnicy wydarzenia odwiedzają miejsca w Olsztynie związane z patronem olsztyńskich dziennikarzy: pomnik Seweryna Pieniężnego obok Olsztyńskich Zakładów Graficznych, grób Seweryna Pieniężnego i Polaków spod Znaku Rodła na cmentarzu komunalnym przy ul. Poprzecznej, siedziby „Gazety Olsztyńskiej” w  latach 1886-1939 (kamienice przy ul. Staszica 12, Stary Rynek 11 i Targ Rybny 1) oraz Głaz poświęcony Sewerynowi Pieniężnemu na olsztyńskim Podzamczu przy ul. Nowowiejskiego.

W programie dzisiejszych uroczystości jest także msza święta w bazylice konkatedralnej św. Jakuba w Olsztynie w intencji Seweryna Pieniężnego i środowiska warmińsko-mazurskich dziennikarzy.
R E K L A M A
banner
W uroczystościach obok członków olsztyńskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich z prezesem oddziału ks. Ireneuszem St. Bruskim na czele, biorą udział m.in.:

» Józef Młynarczyk z Hamburga, przewodniczący Światowego Stowarzyszenia Rodłaków, wieloletni prezes Związku Polaków w Niemczech,

» Władysław Kałudziński, pełnomocnik wojewody warmińsko-mazurskiego ds. kombatantów i osób represjonowanych, prezes Stowarzyszenia Pro Patria,

» Paweł Szliwiński, radny województwa, przedstawiciel Burmistrza Pieniężna,

» red. Wojciech Reszczyński, przedstawiciel kapituły dziennikarskiej nagrody im. Seweryna Pieniężnego,

» poczty sztandarowe Liceum Ogólnokształcącego nr III w Olsztynie i Szkoły Podstawowej w Lamkowie.

W niedzielę (25.02) w południe nastąpi kulminacja obchodów V Dni Seweryna Pieniężnego. Wówczas w Tartaku Raphaelsohnów przy ul. Knosały 3B rozpocznie się Gala Dziennikarzy Warmii i Mazur. Podczas gali m.in. wręczone zostaną dziennikarskie nagrody, w tym Nagroda Główna im. Seweryna Pieniężnego.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [3]
~Redakcja / 2018-02-24 17:48
Dni Seweryna Pieniężnego obchodzone są 24 i 25 lutego, natomiast organizowane w tym roku od 9 lutego wydarzenia były imprezami towarzyszącymi Dniom Seweryna Pieniężnego.
~olsztyniak / 2018-02-24 17:26
Rozpoczęły się? To jakieś kpiny? Przecież one się właśnie kończą!
~syg / 2018-02-24 14:38
O obalisku Pienieżnego przy zamku zapomniano?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
V Dni Seweryna Pieniężnego w Olsztynie

»

24-02-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl