Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2018-02-27 13:44 | Rozmiar tekstu: A A A

Ks. kan. dr Janusz Ostrowski biskupem pomocniczym archidiecezji warmińskiej

Olsztyn24
Ks. kan. dr Janusz Ostrowski | Więcej zdjęć »
Papież Franciszek mianował ks. kan. dr. Janusza Ostrowskiego nowym biskupem pomocniczym archidiecezji warmińskiej – poinformowała dzisiaj (27.02) Nuncjatura Apostolska. O fakcie tym rozmawiano podczas zwołanego w tej sprawie w Kurii Metropolitalnej Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie briefingu prasowego metropolity warmińskiego abp. Józefa Górzyńskiego z udziałem ks. Ostrowskiego. 

Dotychczas ks. Janusz Ostrowski był wiceoficjałem Metropolitalnego Sądu Archidiecezji Warmińskiej. Ojciec Święty przydzielił biskupowi nominatowi stolicę tytularną Caltadria (Algieria).

Ks. Janusz Ostrowski urodził się 16 listopada 1964 r. w Olsztynie. Święcenia kapłańskie przyjął w dniu 25 maja 1991 r. z Olsztynie. Po dwóch latach pracy wikariuszowskiej (1991-1993) w parafii św. Katarzyny w Braniewie rozpoczął studia specjalistyczne z prawa kanonicznego w Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie, ukończone doktoratem w 1997 r. Po studiach mianowany sędzią Metropolitalnego Sądu Archidiecezji Warmińskiej i notariuszem Kurii Metropolitalnej oraz duszpasterzem pomocniczym w parafii akademickiej  św. Franciszka w Olsztynie,  a następnie wicerektorem w Wyższym Warmińskim Seminarium Duchownym „Hosianum”. W 1999 r. wyjechał do pracy misyjnej do Afryki, gdzie pracował jako misjonarz „Fidei donum” w Togo do 2006 r.
R E K L A M A
banner
Po powrocie do Polski kontynuował pracę duszpasterską jako wikariusz w parafii św. Wojciecha w Olsztynie (2006-2008) oraz jako sędzia Sądu Biskupiego. W latach 2007-2011 pełnił zadania postulatora diecezjalnego dwóch procesów beatyfikacyjnych o męczeństwo 46 ofiar hitleryzmu i komunizmu z okresu II wojny światowej z terenów dawnej diecezji warmińskiej. W 2008 r. mianowany kanonikiem gremialnym Kapituły Kolegiackiej w Lidzbarku Warmińskim, a w 2009 r. wiceoficjałem Trybunału Warmińskiego. Tego samego roku rozpoczął pracę jako adiunkt na Wydziale Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na kierunku prawa kanonicznego. Urząd wiceoficjała sądu i zadania adiunkta pełni do dziś.

Biskup nominat Janusz Ostrowski otrzyma święcenia biskupie 21 kwietnia 2018 r. o godzinie 11.00 w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [3]
~Ks.Marek Pietrusiak / 2018-02-28 11:36
Szczęść Boże! Z wielką radością przyjąłem wiadomość o nominacji biskupiej. Niech Jezus Chrystus, który powołał Ciebie do grona Apostołów niech błogosławi wspiera w posłudze Bogu i ludziom na Warmii. Z wyrazami modlitewnej pamięci Ks. Marek Pietrusiak. Kapelan WP w st. spocz. Ad multos annos
~syp / 2018-02-28 09:51
Redakcja nie zadziera z klerem.
~wot / 2018-02-28 03:52
Zero komentarzy. Naprawdę? A gdzie podziały się wczorajsze? Aaa, rozumiem, nie podobały się. Tylko komu?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Briefing prasowy w Kurii Warmińskiej w Olsztynie

27-02-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl