Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Purda | 2018-03-02 15:16 | Rozmiar tekstu: A A A

Gmina Purda zorganizowała I Galę Wolontariatu

Olsztyn24
I Gala Wolontariatu Gminy Purda (fot. archiw. UG Purda - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Międzynarodowym Dniu Pomocy Potrzebującym, w świetlicy wiejskiej w Klewkach odbyła się I Gala Wolontariatu, zorganizowana przez Gminę Purda i Gminny Ośrodek Kultury w Purdzie.

Wydarzenie rozpoczęło uroczyste powitanie gości. Prowadząca galę dyrektor GOK w Purdzie Agnieszka Budziszewska zwróciła uwagę, że gala została zorganizowana, by podziękować wolontariuszom, którzy w 2017 roku brali udział w akcjach pomocowych organizowanych na terenie gminy Purda. Te akcje to:

» Wielkanocna Zbiórka Żywności,
» Zbiórka Żywności „Podziel się dobrym posiłkiem”,
» 21. Świąteczna Zbiórka Żywności,
» 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
R E K L A M A
banner
Wójt gminy Purda Piotr Płoski, wyraził ogromne podziękowania i szacunek wszystkim tym, którzy z własnej woli i dobroci serca zechcieli włączyć się w bezinteresowną pomoc potrzebującym. Piotr Płoski podkreślił, jaką moc ma wspólne działanie bez bezsensownych podziałów i zawiści.

Kolejnym punktem programu było wręczenie podziękowań wolontariuszom. W akcje pomocowe na terenie Gminy Purda zaangażowało się ponad 200 osób. Byli to uczniowie i nauczyciele placówek oświatowych znajdujących się na terenie gminy, pracownicy Urzędu Gminy, GOK-u, sołtysi, radni oraz wielu mieszkańców gminy, którym los osób potrzebujących nigdy nie jest obojętny. Nic więc dziwnego, że organizatorzy, z wójtem Płoskim na czele, nieźle się napocili, by każdemu wręczyć stosowny dyplom z podziękowaniami.

I Galę Wolontariatu Gminy Purda uświetnił doskonały występ zespołu Shannon. Shannon, na co dzień grający liryczną, acz skoczną muzykę celtycką (irlandzką), przy specjalnych okazjach sięga po utwory z muzyką i tekstami warmińskimi. Siłą rzeczy, w gminie Purda tej ostatniej muzyki zabraknąć nie mogło.

Po części artystycznej przyszedł czas na wspólne zdjęcia i słodki poczęstunek.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl