Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Waldemar Ziarek | 2018-03-20 21:18 | Rozmiar tekstu: A A A

Vivat Kościuszko, Vivat Piłsudski!

Olsztyn24
Obchody imienin Marszałka Piłsudskiego w Ełku (fot. Muzeum Historyczne w Ełku) | Więcej zdjęć »
Trwające dwa dni obchody imienin Józefa Piłsudskiego w województwie warmińsko-mazurskim zakończyło dzisiejsze (20.03) uroczyste spotkanie w Bibliotece Publicznej w Ełku. Podczas spotkania Barbara Wachowicz - pisarka, autorka biografii wielkich Polaków, zabrała uczestników w bardzo barwną literacką podróż od czasów Insurekcji Kościuszkowskiej po rok 1918.

Retrospektywna opowieść odbywała się w dwóch płaszczyznach czasowych. Pani Barbara opowiadając o życiu Tadeusza Kościuszki, dzieliła się jednocześnie własnymi wrażeniami zebranymi z podróży po miejscach w USA, które upamiętniają jego postać. Okazuje się, że Amerykanie mają bardzo sentymentalny stosunek do naszego pierwszego naczelnika. Literacka podróż przez powstania narodowe zakończyła się wspomnieniem udziału polskich harcerzy w legionach Józefa Piłsudskiego.  

W trakcie uroczystości kolejny Certyfikat Szkoły Promującej Niepodległą otrzymała Szkoła Podstawowa nr 5 w Ełku, honorowy ryngraf Związku Piłsudczyków RP otrzymała senator Małgorzata Kopiczko, a Złoty Krzyż Związku Piłsudczyków RP, syn legionisty Stefan Duk.
R E K L A M A
banner
Obchody imienin Józefa Piłsudskiego odbyły się w Olsztynie, Nidzicy, Rogóżu, Janowie i Ełku.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl