Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2018-03-09 22:25 | Rozmiar tekstu: A A A

Otwarcie wystawy feministycznych prac Marty Frej przyciągnęło tłumy

Olsztyn24
Wernisaż wystawy prac Marty Frej w Galerii Dobro w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Takich tłumów w Galerii Dobro (wcześniej Galerii Rynek) na olsztyńskim Starym Mieście, jak w piątkowy (9.03) wieczór, dawno nie widziano. Te tłumy do MOK-owskiej galerii ściągnęła wystawa prac częstochowianki Marty Frej, jednej z najpopularniejszych obecnie rysowniczek w Polsce.

Marta Frej jest malarką, ilustratorką, animatorką kultury, z dyplomem Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Prezesuje Fundacji Kulturoholizm, jest też współzałożycielką Klubu Krytyki Politycznej w Częstochowie. Nie ukrywa, że jest feministką i ateistką. Ogromną popularnością cieszą się rysowane przez nią memy, w których wyraźnie odbijają się jej przekonania i poglądy. Bohaterami memów są często politycy, w tym ten obecnie najważniejszy w Polsce - Jarosław Kaczyński. Trudno się więc dziwić, że politycy, nie tylko z prawej strony sceny politycznej, Marty Frej raczej nie kochają, czemu chociażby dał wyraz podczas ostatniej sesji Rady Miasta Olsztyna przewodniczący klubu radnych PiS Dariusz Rudnik, nazywając jej prace „lewackimi”.

Opinia radnego, przynajmniej na razie, ani Marcie Frej, ani jej olsztyńskiej wystawie nie zaszkodziła. Wręcz przeciwnie, krytyka prac artystki raczej na pewno przyczyniła się do rozbudzenia w olsztynianach ciekawości i wizyty na wernisażu, wywierając znaczący wpływ na frekwencyjny sukces wystawy.
R E K L A M A
banner
Jak powiedziała nam artystka, wcześniej tylko raz jej prace spotkały się z oficjalną krytyką ze strony polityków. Również w tamtym przypadku krytyka przyczyniła się do wzrostu zainteresowania jej twórczością. Dlatego za tę krytykę jej autorom dziękuje.

Wystawa grafik Marty Frej i towarzyszący jej koncert Gangu Śródmieście zainaugurował nowy cykl wydarzeń w MOK pod hasłem „Kobieta nie istnieje”.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [8]
~Ewa / 2018-03-12 07:49
Brawo kobiety !
~komentarze... / 2018-03-11 10:48
Komentarze nie pojawiają się z powodu braku akceptacji cenzora...
~Mieszkaniec / 2018-03-11 10:08
Można... można! Zainteresowanie, aplauz, masowa impreza, kultura (wreszcie)... tłok taki, że nie dałem rady wejść do środka na wernisaż. Najwyższy czas by lokal wystawowy zmienić na większy - np. obok stoi pusty po kinie Awangarda - szanowny panie (bez)radny interesujący się kulturą. i cała reszta Ratusza. A... i podziękowania dla MOK!
~Pytanie / 2018-03-10 11:22
I to była sztuka czy magiel, jaki przyjmuje się najlepiej ?
~Olsztyniak / 2018-03-10 09:22
Niech Rudnik teraz powie, jaka jest misja miejskiego domu kultury. Obecna wersja MOK wchodzi w aktualna publicystyke i bunt. Rewolucja prosze pana !
~Bartek / 2018-03-10 08:10
Ale elita z wyra wstala by dotrzec, bo ich Frej obudzila ?
~Buziak / 2018-03-10 08:03
Byly tlumy, bo u nas im gorzej sie gada, tym wieksza slawa ! Skandal sprzedaje sie lepiej, bo wszystko przy nim to cieple kluchy. Nie wiem, gdzie jest w tym dobro. Ale skoro nawet pani Garncowa przybyla, to chyba gdzies jest. Pan Sieniewicz byl kontent. I tak powstalo zjawisko socjologiczne i kobieta w masce.
~ASDF / 2018-03-10 00:13
CIEKAWE CO PAN BEZRADNY NA TO?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wernisaż wystawy prac Marty Frej w Olsztynie

09-03-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl