Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2018-01-09 18:00 | Rozmiar tekstu: A A A

W piątek rusza Galeria Dobro. MOK zaprasza do współpracy

Olsztyn24
Głos zabiera Mariusz Sieniewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury | Więcej zdjęć »
Otwieramy okna, wietrzymy sale, robimy przeciąg. Zamiast Galerii Rynek proponujemy Galerię Dobro – szeroko pojętą alternatywę wobec mainstreamu i prowincji. To przestrzeń kultury niezależnej, prowokującej, krytycznej. Zaczynamy od mitu każdego nostalgika-malkontenta: „Kiedyś było lepiej”, czyli witajcie w latach 80. i 90. - tymi słowami Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie ogłasza pierwszy sztandarowy projekt pod kierownictwem nowego dyrektora tej instytucji kultury - Mariusza Sieniewicza.

Galeria Dobro rozpocznie działalność już w najbliższy piątek (12.01) w dotychczasowej siedzibie Galerii Rynek na Starym Mieście w Olsztynie, która została zamknięta. Tym samym dyrektor Sieniewicz wraz ze współpracownikami ogłasza nową jakość i udostępnienie miejsca oraz wsparcie kulturze niezależnej, aby dać szansę na rozkwit mniej znanym szerokiej publiczności artystom sztuk różnych, a tym samym urozmaicić i poszerzyć zakres oddziaływania oferty kulturalnej kierowanej do mieszkańców miasta przez MOK.

O planach i założeniach względem olsztyńskiej kultury, które spełnić ma nowa galeria, rozmawiano dzisiaj (9.01) w jej siedzibie na konferencji prasowej z udziałem dyrektora MOK Mariusza Sieniewicza i Emilii Konwerskiej, kierującej galerią z ramienia MOK (zapis spotkania udostępniamy w wersji wideo).       
R E K L A M A
banner
Piątkowy wieczór inaugurujący rozpocznie się o godzinie 20.00. Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą Agnieszka Dybowska oraz Better Person. Tym samym wystawą rysunków „zamkniętych” w notesach, blokowym muralem na galeryjnej ścianie oraz koncertem syntezatorowych ballad rozpocznie się również cykl imprez pod hasłem „Kiedyś Było Lepiej” z artystami, którzy „bawią się w nostalgię”. Wśród nich między innym Stranger Things Party i spotkanie z Pawłem Sołtysem.

******

Agnieszka Dybowska ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Architektury Wnętrz, ze specjalizacją projektowania mebli, oraz szkołę złotniczą „Antidotum”. Finalistka konkursu „Make Me! 2011” za projekt „Fiu Fiu”, w 2014 roku wyróżniona w konkursie „Play not only metal clay” (Amulet). Zajmuje się projektowaniem wnętrz, mebli i biżuterii, grafiką użytkową oraz rysunkiem.

Wystawy:
» Babski Design, Zamek, Cieszyn 2013
» Babski Design, Muzeum Polskie na Zamku w Rapperswill, Szwajcaria 2013
» ILUSTRACJA.pl, Soho, Warszawa 2012
» Międzynarodowe Targi AMBIENTE, Frankfurt na Menem 2012


Better Person – solowy projekt Adama Byczkowskiego – to przede wszystkim uwodzące syntezatorowe ballady, jednocześnie zmysłowe i złowieszcze. Odnajdziemy tu ślady wpływu Arthura Russella i Sade, ale nawet Davida Lyncha czy Andrzeja Zauchy.

Pochodzący z Sopotu, a obecnie rezydujący w Berlinie muzyk najpierw samodzielnie „wypuścił” popularny singiel „I Wake Up Tired”, następnie wydał EP-kę „It’s Only You”, a ostatnio śpiewanego po polsku „Zakochanego człowieka”.


Obecnie pracuje nad albumem długogrającym, będąc jednocześnie w nieustającej trasie koncertowej, która w ostatnich latach objęła Europę, Amerykę Północną i Azję – regularne występy u boku m.in. Alexa Camerona, Seana Nicholasa Savage’a, TOPS czy Molly Nilsson.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa ws. utworzenia Galerii Dobro w MOK

09-01-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl