Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2018-01-12 22:19 | Rozmiar tekstu: A A A

Galeria Dobro wystartowała

Olsztyn24
Otwarcie Galerii Dobro MOK w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Chmury sztucznie wyprodukowanego dymu, dyskotekowe światła i muzyka witały w piątkowy (12.01) wieczór gości galerii Miejskiego Ośrodka Kultury przy Starym Mieście znanej do tej pory jako Galeria Rynek. Od wczoraj ta przestrzeń występować będzie jako Galeria Dobro z odmiennym niż do tej pory klimatem i propozycjami kulturalnymi.

- Za sprawą tej nazwy chcielibyśmy przywrócić słowo dobro, słowo dzisiaj uważane za trochę staroświeckie, przestarzałe, ale ja uważam, że to jest słowo, z którym powinniśmy występować na transparentach, które powinno być nadrukowane na szalikach, które powinno być krzyczane na demonstracjach - mówiła podczas otwarcia kierująca galerią Emilia Konwerska. - Fajne jest też w słowie dobro to, że każdy rozumie je inaczej. Mamy nadzieję, że wy nam powiecie, czym jest dla was dobro, i że będziecie z nami tworzyli tę przestrzeń. Chciałabym, żeby to była przestrzeń „bez czci i wiary”, przestrzeń, w której może wydarzyć się wszystko - i wiem, że to co teraz powiem będzie trochę infantylne i ckliwe - przestrzeń w której spełniają się marzenia.

Na początek nowej galerii pracownicy MOK przygotowali wydarzenie pod hasłem „Kiedyś było lepiej” mające dawać obecnym 30-latkom możliwość nostalgicznego powrotu do lat dzieciństwa. Pomóc w tym miała wystawa rysunków architektki Agnieszki Dybowskiej z Warszawy (która wykonała także mural na ścianach nowej galerii) oraz koncert mieszkającego w Berlinie Adama Byczkowskiego z Sopotu, występującego pod artystycznym pseudonimem Better Person.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [9]
~Olsztyniak / 2018-01-15 11:06
Nie niszczyc ludzi z Olsztyna.!!!! Dyrektorze, nie wypinaj sie Pan na nas !!!! Rozwijaj, doinwewstuj, nie zwijaj !!!!
~Nie niszczyć / 2018-01-15 08:24
Kultura to delikatna materia i trzeba z nią postępować tak, jak na to zasługuje. Szerzyć, propagować, rozwijać, a nie niszczyć i potępiać w czambuł wszystko , co było wczesniej. Wietrzyć i otwierać okna - bo co? Stare śmierdzi? Trochę pokory Panie Nowy Dyrektorze.
~x / 2018-01-14 17:07
ejże..., warto być otwartym - nawet po to by zapoznać się z nieznanym, ocenić, wybrać co dobre. Wg znanych mi statystyk dotyczących psychotechnik marketingowych jesteśmy dość powściągliwi, jeśli chodzi o przyjmowanie nowość - zapewne z powodów ekonomicznych i historycznych (niezbyt grube portfele i 200 lat rozbiorów?) Niezależnie, w wielu aspektach nasze gusta są..., wysublimowane, wobec czego nie powinniśmy "łykać badziewia niczym pelikany". Jednakowoż, żeby przekonać się, popróbować trzeba ;), dletego, myślę, że warto pozostać otwartym. Niewygodnych gości zaś, usuwaliśmy ze swojej historii wcześniej, czy później :) Wiadomo - najlepiej usiąść przed upadkiem - jednak może trochę za bardzośmy wyczuleni po tych ponad 200 latach upadków...(?) Trzeba wiary w siebie i w ludzi - szczególnie na początku ich drogi - bardziej wspierać niż strofować (tak mi się wydaje) - wg logiki sukcesy naszego otoczenia bardziej lub mniej przekładają się na poziom życia każdego z nas (tak mi się wydaje;). Jeśli zaś decydenci nagminnie popełniają błędy, tzn. że są niewygodni...;/ Niestety po tylu latach podległości, lub też niewłaściwej (chyba), interpretacji chrześcijańskiej doktryny drugiego policzka, pozwalamy na wiel nieprawidłowości na wysokich szczeblach. Życzyłbym sobie (i swojemu otoczeniu:), żeby sfera kultury umiała powiązać ze sobą wartości różnych mianowników. Tak sobie to "rozkminiam", mimo tego, że zapoznałem się z tematem tylko z artykułu - otwartym raczej być warto (tak słyszałem i ta mi się wydaje ;)
~ / 2018-01-14 14:55
"Dotychczasowa oferta tzw. instytucji kultury była skierowana na patologicznie zdefiniowany salon, a my chcielibyśmy ten salon przełamać – mówi Mariusz Sieniewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. " Tym jednym zdaniem pan Sieniewicz wskazuje jakim jest ignorantem jesli chodzi o kulturę (szeroko pojętą).
~Olsztyniak / 2018-01-14 12:35
Hej, spokojnie, moze ta krytyka to tylko kwas na nowosci i na rzeczy spoza popularnego radia '? Olsztyn jest maly i malo w nim wyobrazni.
~Bartek / 2018-01-14 11:32
Pani zapowiadajaca mowi cos o podworkach amerykanskiej popkultury. A co mnie to obchodzi w Polsce ! Co to muzeum i swiatynia USA w Olsztynie za publiczne pieniadze olsztyniakow ? Obudzcie sie ! Ani mnie to uczy ani mnie to inspiruje, a nie rozwija. Wielkie halo i tyle. Za malo w stosunku do promocji.
~O matko ! / 2018-01-14 11:17
O matko, co za dziura ! I ten pan Person !!! Dobry, bo sie nazwal w obcym brzmieniu i przyjechal z Berlina ? Ale kompleksy prowincji wylazly ! Ja ze swoich pieniedzy mam utrzymywac prywatne ambicyjki ? Co to jest ? Do poprawki , do poprawki !!!
~P.s / 2018-01-13 22:13
Amatorszczyzna oczywiście, ale moze ten lapsus językowy jest właściwy do tej "nowej" zmiany w tej instytucja kultury. Nie zapominajmy tylko, iż nie jest to prywatne podwórko, a instytucja utrzymywana z publicznych pieniędzy.
~ / 2018-01-13 22:06
"Wiele hałasu o nic". Miałkość absolutna. Amatorszyzna na ścianach. Co to jest ? Dobra zmiana na "dobre" ? Czy naprawdę MOK i jego oferta ma byc podyktowana niespełnionymi ambicjami dyrektora ? Czy mieszkancy Olsztyna nie zasługują na więcej ?