Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2018-03-22 21:53 | Rozmiar tekstu: A A A

W III LO zbierali na stypendia dla uzdolnionej młodzieży

Olsztyn24
IX Koncert Charytaywny na rzecz Stypendium im. Marcina Antonowicza | Więcej zdjęć »
W III Liceum Ogólnokształcącym w Olsztynie odbył się dzisiaj (22.03) IX Koncert Charytatywny na rzecz Stypendium im. Marcina Antonowicza. Podczas koncertu zbierano pieniądze na stypendia dla uzdolnionych licealistów z terenu Warmii i Mazur.

- Stypendiami wspieramy zdolnych licealistów pochodzących z niezamożnych rodzin - wyjaśnia Władysław Kałudziński, prezes stowarzyszenia „Pro Patria”, inicjator i współorganizator koncertów (obok Danuty Gomolińskiej - dyrektor III LO). - Takie stypendium to 1500 złotych rocznie. Do tej pory ufundowaliśmy ich ponad 180. W ubiegłym roku stypendiów było 15.

Koncerty charytatywne są głównym sposobem pozyskiwania środków w stypendia. W ramach koncertów licytowane są obrazy podarowane organizatorom przez lokalnych artystów, a także inne fanty przekazane przez instytucje, osoby publiczne i prywatne. Ponadto podczas koncertów prowadzona jest kawiarenka, w której można kupić domowe wypieki, kawę i herbatę. Działa też sklepik nazywany „kącikiem udanych zakupów” z atrakcyjnymi cenami.
R E K L A M A
banner
W części artystycznej koncertu występowali uzdolnieni uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego, a gwiazdą wieczoru była olsztyńska wokalistka, kompozytorka i cymbalistka Anna Broda.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
IX Koncert Charytatywny im. Marcina Antonowicza

22-03-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl