Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Tomasz Mielczarski | 2018-03-22 22:19 | Rozmiar tekstu: A A A

Wyjątkowi goście w PFRON

Olsztyn24
Wyjątkowi goście w PFRON | Więcej zdjęć »
Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa „Strzał w 10” w Olsztynie odwiedziło w środę (21.03) siedzibę Warmińsko-Mazurskiego Oddziału PFRON. Okazją do wizyty był Światowy Dzień Zespołu Downa, który przypada corocznie na pierwszy dzień wiosny.

Dzieci i młodzież ze stowarzyszenia wraz z rodzicami przybyli na spotkanie, aby obdarować pracowników oddziału kolorowymi skarpetkami, które symbolizują szczególny dla nich dzień. Członkowie stowarzyszenia opowiadali o problemach, z jakimi borykają się na co dzień oraz o radościach, których codziennie dostarczają dzieci z zespołem Downa.

Podczas spotkania prowadzona była transmisja on-line, a na koniec pracownicy oddziału wraz z członkami stowarzyszenia zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.
R E K L A M A
banner
W tym dniu wszyscy pracownicy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych integrując się z osobami z zespołem Downa założyli kolorowe skarpetki nie do pary.

To nie przypadek, że Światowy Dzień Zespołu Downa obchodzony jest właśnie 21 marca. Liczba 21 oznacza, że w organizmie osoby dotkniętej tym schorzeniem znajduje się informacja genetyczna w postaci dodatkowego chromosomu 21. Kolorowe skarpetki nie do pary to symbol niedopasowania społecznego i genotypowego, z jakim borykają się osoby z zespołem Downa. Pomimo różnic, tak jak różne mogą być kolory skarpetek, są radosnymi i pełnymi życia ludźmi.

Tomasz Mielczarski

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl