Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Marek Bębenek | 2018-04-02 23:26 | Rozmiar tekstu: A A A

Karatecy z Jonkowa rozpoczęli sezon

Olsztyn24
Medalistki z ASW Jonkowo (fot. ASW Jonkowo-wszystkie) | Więcej zdjęć »
Blisko 400 zawodników z 40 klubów wzięło udział w VII edycji międzynarodowego turnieju karate „Mazovia Cup 2018” w Piasecznie. Nie mogło tam zabraknąć zawodników Akademii Sztuk Walki Jonkowo, którą reprezentowali: Amelia Kurylak, Michalina Leszek, Patrycja Block, Jakub i Olaf Grabkowscy oraz Maksymilian Penger.

Tym razem zawodnicy z Jonkowa do domu wrócili z trzema medalami. Zdobyły je:

» Amelia Kurylak - 2 miejsce w kumite,
» Michalina Leszek - 3 miejsce w kumite,
» Patrycja Block - 3 miejsce w kumite.
R E K L A M A
banner
W pierwszym pojedynku Amelia Kurylak zmierzyła się z reprezentantką gospodarzy, Heleną Szeszko. Po 1,5 minutowej walce wszyscy sędziowie zgodnie wskazali na wygraną zawodniczki ASW Jonkowo. W walce finałowej spotkała się ona z Liwią Szlitkus z Grudziądza. W tym starciu Amelia musiała uznać wyższość rywalki i ostatecznie zajęła drugie miejsce w turnieju w swojej kategorii wiekowej.

Brązowy medal wywalczyła z kolei Michalina Leszek, która w pierwszej walce zmierzyła się z zawodniczką z Włocławka, Angeliką Głąb. Od samego początku Michalina prowadziła pojedynek pod swoje dyktando nie dając przeciwniczce szans na wyprowadzenie skutecznego kontrataku. Walkę zakończyła efektownie przed czasem po niespełna 30 sekundach walki. Swoją rywalkę pokonała serią celnych kopnięć na udo mawashi geri gedan. W starciu, którego zwycięstwo dawało awans do półfinału, reprezentantka ASW Jonkowo zmierzyła się z zawodniczką z Olecka, Klaudią Janiszewską. Również tym razem Michalina pokazała się z bardzo dobrej strony nie pozostawiając decyzji sędziom. Wygrała po celnym kopnięciu na głowę mawashi geri jodan zdobywając pół punktu - wazari. W pojedynku o finał jej rywalką była Nadia Irzyk z Piaseczna. Starcie było bardzo wyrównane o czym świadczył fakt, iż żadna z zawodniczek nie zdobyła zdecydowanej przewagi. Niestety w ostatniej sekundzie walki przeciwniczka Michaliny wyprowadziła celne kopnięcie na głowę zdobywając pół punktu wazari. Tym samym „Miśka” stanęła na najniższym stopniu podium zdobywając dla Jonkowa drugi medal tego dnia.

Na trzecim stopniu podium zmagania w turnieju zakończyła również Patrycja Block, która w pierwszej walce miała tzw. wolny los, czyli automatycznie przeszła do kolejnej rundy. W niej zmierzyła się z Aleksandrą Czaplińską z Piaseczna. Decyzją sędziów pojedynek wygrała Patrycja. W następnej walce przeciwniczką Patrycji była Aleksandra Kukuć z Ostrołęki, która wygrała nie tylko ten pojedynek, ale i całą konkurencję. Patrycja ostatecznie uplasowała się na trzecim miejscu.

Pozostali zawodnicy zdobyli kolejne cenne doświadczenia, pokazując wielkiego ducha walki i serce do karate. Gratulacje dla zawodników i całej ekipy, kibiców oraz rodziców, za super doping i atmosferę.

Zawody odbywały się według światowych przepisów Międzynarodowej Organizacji Karate Kyokushin z zastosowaniem obowiązkowych ochraniaczy na tułów, głowę, golenie i ręce. Są one w pełni bezpieczne dla startujących w nich dzieci i młodzieży.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl