Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
MB | 2018-03-08 13:19 | Rozmiar tekstu: A A A

Mistrzostwo Hiszpanii dla karateki z Jonkowa

Olsztyn24
Otwarte Mistrzostwa Hiszpanii Karate Kyokushin w Barcelonie (fot. archiw. ASW Jonkowo) | Więcej zdjęć »
Trzeciego marca w Barcelonie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Hiszpanii Karate Kyokushin, które zgromadziły blisko 240 zawodników z całej Europy, m.in. z takich krajów jak: Włochy, Francja, Belgia, Rosja, Węgry, Rumunia, Szwajcaria, W. Brytania, Niemcy, Izrael oraz Polska. W turnieju udział wziął reprezentant Akademii Sztuk Walki Jonkowo Maksymilian Penger, który w swojej kategorii wiekowej 14-15 lat i wagowej +75 kg, wywalczył złoty medal, zostając tym samym mistrzem Hiszpanii.

W walce z zawodnikiem z Rosji, Andrey Lvovem, Maksymilian pokazał, że jest w wysokiej formie. Pojedynek prowadził pod swoje dyktando, ostatecznie zdobywając pół punktu - wazarii po wyprowadzeniu celnego kopnięcia bocznego z wyskoku (may tobi mawashi geri). Do końca walki reprezentant Polski i Jonkowa nie dał już sobie odebrać zwycięstwa.

O tym w jakiej formie jest Maksymilian świadczy, jak wielkie wrażenie zrobił nie tylko na widzach, ale i swoim kolejnym rywalu, który po obejrzeniu pierwszej walki Polaka... zrezygnował ze starcia z nim.
R E K L A M A
banner
Dodatkowo Maksymilian wystartował w kategorii juniorów, 16-17 lat, + 75 kg, ponieważ w połowie roku rozpocznie starty w tej właśnie kategorii. Stoczył w niej jedną walkę, z zawodnikiem z Węgier, Peterem Paradim. Tym razem reprezentant ASW Jonkowo musiał uznać wyższość rywala, który górował nad nim warunkami fizycznymi, a przede wszystkim był od niego cięższy o blisko 30 kg, co stanowi przepaść w tego rodzaju pojedynkach. Polak przegrał przed czasem przez Ippon (cały punkt) po celnym kopnięciu przeciwnika na głowę.

W walce o drugie miejsce Maksymilian miał zmierzyć się z zawodnikiem z Francji. Ten również z powodu porażki z Węgrem i odniesionej kontuzji, podobnie jak Polak nie przystąpił do walki. Tym samym zawodnik z Jonkowa ostatecznie zajął trzecie miejsce.

- Pomimo tego na uznanie zasługuje wielkie serce do walki jakie pokazał Maks na tatami w Hiszpanii oraz forma, która dopiero zaczyna rosnąć przed głównymi turniejami w bieżącym roku - podsumowuje sensei Marek Bębenek, trener zawodnika. - Cenne doświadczenie zdobyte podczas międzynarodowego turnieju w Hiszpanii z pewnością zaprocentuje w niedalekiej przyszłości. Brawo Maks, brawo ASW Jonkowo.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl