Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2018-04-03 15:09 | Rozmiar tekstu: A A A

Stare Jabłonki zapraszają na finał klubowych Mistrzostw Europy w plażowej piłce ręcznej

Olsztyn24
Konferencja prasowa w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Na przełomie maja i czerwca tego roku w Starych Jabłonkach rozegrany zostanie finałowy turniej klubowych Mistrzostw Europy w plażowej piłce ręcznej. Do kibicowania tej młodej, ale dynamicznie rozwijającej się dyscyplinie sportu, zachęcali dzisiaj podczas konferencji prasowej w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie: marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, dyrektor turnieju Tomasz Dowgiałło i były reprezentant Polski w plażowej piłce ręcznej, ambasador turnieju w Starych Jabłonkach - Marcin Malewski.

Turniej w Starych Jabłonkach potrwa od 31 maja do 3 czerwca na boiskach przy hotelu Anders. Do rywalizacji staną 24 drużyny, po 12 męskich i kobiecych. Polskę reprezentować będą dwie drużyny męskie (Auto Forum Petra Płock i GRU Juko Piotrków Trybunalski) i dwie drużyny kobiece (KS Red Hot Czili Buk i reprezentacja Polski kobiet Team Poland). Ponadto do Starych Jabłonek przyjadą drużyny z Chorwacji, Hiszpanii, Holandii, Węgier, Niemiec, Serbii, Portugalii, Szwajcarii i Grecji. Łącznie w turnieju weźmie udział prawie 300 sportowców.

Program sportowy turnieju przedstawia się następująco:
R E K L A M A
banner
» 31 maja (czwartek), 9.00-18.00 - rywalizacja w grupach
» 1 czerwca (piątek), 9.00-18.00 - rywalizacja w grupach
» 2 czerwca (sobota), 9.00-18.00 - rywalizacja w systemie pucharowym
» 3 czerwca (niedziela), 9.00-15.00 - ćwierćfinały i półfinały
» 3 czerwca (niedziela), 15.00 i 15.45 - finały w obu kategoriach
» 3 czerwca (niedziela), 16.30 - ceremonia medalowa.

Wstęp na wszystkie mecze jest wolny. Bezpłatne będą również parkingi.

Pierwszy turniej plażowej piłki ręcznej rozegrano 20 lipca 1992 roku na plaży św. Antoniego w Ponza. Tę datę przyjmuje się jako datę narodzin tej dyscypliny sportu. W założeniu miała być połączeniem sportu i zabawy. Z biegiem czasu została jednak zauważona przez Międzynarodową Federację Piłki Ręcznej, która w 1994 roku stworzyła pierwszą oficjalną wersję przepisów gry. Piłka ręczna plażowa stała się oficjalną dyscypliną sportową z własnymi zasadami i mistrzostwami, a także z aspiracjami olimpijskimi.

Rywalizacja toczy się między dwoma zespołami, z których każdy składa się z 3 zawodników i bramkarza. Mecz trwa dwie połowy po 10 minut każda. W każdej połowie trzeba wyłonić zwycięzcę. Gra się używając rąk, dozwolone jest „rzucanie się” na piłkę. Boisko ma wymiary 27x12 metrów, a jego nawierzchnię stanowi piasek.

W trakcie meczu zdobywa się bramki, z których „zwykła bramka” to 1 punkt, a „spektakularna bramka” to 2 punkty. Te bramki decydują, która drużyna wygra konkretną połowę meczu. Mecz natomiast wygrywa ta drużyna, która zdobędzie więcej „punktów meczowych” (wygranie połowy meczu to 1 punkt meczowy). Dogrywki odbywają się w systemie „Shoot-Out”.

Więcej o turnieju w Starych Jabłonkach w naszej wideorelacji z dzisiejszej konferencji prasowej.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa ws. Mistrzostw Europy w piłce ręcznej plażowej w Starych Jabłonkach

03-04-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl