Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Monika Wysocka-Kawa | 2018-04-09 19:07 | Rozmiar tekstu: A A A

Prawie 150 modelarzy wzięło udział w IX Olsztyńskim Festiwalu Modelarskim

Olsztyn24
IX Olsztyński Festiwal Modelarski (fot. Monika Wysocka-Kawa) | Więcej zdjęć »
W dniach 7-8 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Olsztynie odbył się IX Olsztyński Festiwal Modelarski. Fundacja Szalony Krasnolud, która koordynowała dwie poprzednie edycje festiwalu (VII i VIII), przekazała stery w ręce Olsztyńskiego Stowarzyszenia Modelarzy „Warmia”, sama stając się, obok Szkoły Podstawowej nr 2, współorganizatorem imprezy.

W festiwalu wzięło udział 147 modelarzy, którzy rywalizowali w kategoriach: seniorzy, juniorzy i młodzicy. Do konkursu zgłoszono 623 modele, które oceniane były aż w 63 kategoriach. Jurorzy wyróżnili 126 modeli. Najmłodszy modelarz (Liliana Rudzka) miał niespełna 6 lat, najstarszy zaś (Stefan Pawlak) ukończył 78 lat.

Fundacja Szalony Krasnolud wsparła festiwal nagrodami dla młodzików i juniorów w kategorii figurek oraz dla najmłodszej uczestniczki konkursu. Przyznała również 3 nagrody specjalne:
R E K L A M A
banner
1. Bartosz Czołczyński otrzymał nagrodę specjalną Crazy Dwarf „Za Starsze Siostry w Wierze” za model Imperial Knight (kategoria Figurki Fantasy bez podziału na skale),

2. Wiesław Zawada otrzymał nagrodę specjalną za model DIY Plagueburst (kategoria Scince-Fiction bez podziału na skale)

3. Wiesław Zawada otrzymał nagrodę specjalną Crazy Dwarf „Za Pierwszy Billboard przed Olsztynem” za model Camaro 67 postapo (kategoria Dioramy bez podziału na skale).

Zdobywcami Grand Prix IX Olsztyńskiego Festiwalu Modelarskiego zostali:

» Sławomir Słoka za najlepszy model plastikowy za model IJN Akitsushima (kategoria Statki i okręty bez podziału na skale),

» Michał Rafalski za najlepszy model kartonowy za model MTBL-transporter opancerzony (kategoria Pojazdy gąsienicowe bez podziału na skale).

Pełna lista modeli wyróżnionych i twórców obdarowanych nagrodami dostępna jest na stronie http://szalonykrasnolud.pl/projekty/sample-page/ix-festiwal-modelarski/

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl